خسارت ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌ها و تاسیسات جاده‌ای

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خسارت ۲۲ استان کشور در سیل فروردین سال ۹۸، گفت: طبق برآوردهای انجام شده به نرخ سال ۹۸، حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت به این مناطق وارد شد.

به گزارش ایمنا، محمد اسلامی امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح طرح‌های ملی نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اعلام کرد: شرکت‌های پیمانکاری همکار وزارت راه و پیمانکاران حاضر در پروژه‌های متفاوت جز اولین افرادی بودند که در حادثه سیل وارد مناطق آسیب‌دیده شدند.

وی با اشاره به تداوم فعالیت‌های مربوط به بازسازی‌ها گفت: با توجه به اساسی بودن برخی از بازسازی‌ها در این مناطق، این افراد همچنان در این مناطق حضور دارند و در حال انجام فعالیت‌های مربوطه هستند.

اسلامی به افتتاح بخش گسترده‌ای از این بازسازی‌ها اشاره کرد و افزود: طرح‌هایی که اکنون در دستور کار قرار دارند باید تا پایان دولت تکمیل شود، همچنین باید تدابیر ویژه‌ای برای بازسازی آنها اتخاذ شود تا در آینده آسیب‌پذیر نباشند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خسارت ۲۲ استان کشور در سیل فروردین ماه سال ۹۸ گفت: حدود دو هزار و ۴۸۵ کیلومتر از راه‌های اصلی، دو هزار و ۶۳۷ کیلومتر از راه‌های فرعی، ۱۰ هزار و ۲۷۷ کیلومتر از راه‌های روستایی و حدود ۱۰ هزار ابنیه فنی و پل در سیل سال گذشته آسیب دیدند که طبق برآوردهای انجام شده به نرخ سال ۹۸ حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت به این مناطق وارد شد که جزئیات آن به ستاد بحران ارائه شده است.

وی افزود: در طی این مدت و برای بازسازی این مناطق حدود یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت کردیم و پیگیر هستیم تا گام‌های باقی مانده برای تکمیل طرح‌ها را با تأمین اعتبارهای لازم انجام دهیم.

اسلامی خطاب به رئیس جمهوری با بیان اینکه مناطق آسیب دیده با کیفیت، دقت و سرعت بازسازی شده‌اند، گفت: برای نخستین بار است که بازسازی مسکن و شهرسازی، راه‌ها و زیرساخت‌های حمل و نقل به این صورت انجام شده و مردم بسیار زود توانستند به زندگی طبیعی خود بازگردند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تاکنون یک هزار و ۷۹۵ کیلومتر از راه‌های اصلی بازسازی شده‌اند و روکش آسفالت راه‌هایی که آسیب کلی دیده بودند، انجام و نوسازی راه‌ها انجام شده است.

وی گفت: اکنون هفت هزار و ۳۲۴ کیلومتر از راه‌های فرعی و روستایی که بازسازی شده‌اند، در مدار فعالیت قرار گرفته‌اند و مردم در حال استفاده از آن هستند.

اسلامی با بیان اینکه حدود بهسازی ۶ هزار و ۵۹۲ دستگاه، ابنیه فنی صورت گرفته است، اظهار داشت: باقی مانده طرح‌ها، جزو طرح‌هایی هستند که به عنوان طرح جایگزین اجرا شده‌اند و اکنون در دست اقدام هستند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه فرصت سیل جزو نادرترین فرصت‌هایی تاریخی بوده است، گفت: با تدابیر انجام شده همه افرادی که در بستر و حریم رودخانه بودند جا به جا شدند، برای آنها زمین خریداری شد و بنیاد مسکن جهت احداث منازل برای آنها در محل جدید اقدام کرده است.

کد خبر 449542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.