ضرورت همکاری سازمان مدیریت بحران و هلال و احمر

رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس سازمان مدیریت بحران بر ضرورت توسعه تعاملات این دو نهاد تاکید کردند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس سازمان مدیریت بحران عصر روز گذشته به منظور افزایش و توسعه تعاملات میان دو مجموعه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار ساز و کار اجرایی کردن قانون جدید مدیریت بحران، آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مطرح و در خصوص پیگیری نیازهای جمعیت هلال احمر در زمینه تقویت ذخایر امدادی، تجهیزات تخصصی و ناوگان امدادی بحث و تبادل نظر شد.

کریم همتی - رئیس جمعیت هلال احمر - در این دیدار ضمن تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر در زمینه پیشگیری و پاسخگویی به بحران‌ها و با تاکید بر اینکه در صورت حمایت دولت، شارژ انبارهای هلال‌احمر به سرعت انجام خواهد شد، گفت: بر اثر بروز حوادث گذشته تقریباً انبارهای جمعیت خالی شده بود که با دستور رئیس جمهوری و تأمین اعتبارات حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از انبارها پر شده است اما هنوز با شرایط ایده آل فاصله داریم.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در سیاست‌های امدادی این نهاد اظهار کرد: خانه‌های هلال و توسعه آموزش‌های همگانی در قالب تولید محتوا در فضای مجازی و رسانه‌ها از جمله موضوعاتی است که در جمعیت هلال‌احمر به شکل ویژه‌ای به آن‌ها پرداخته شده است.

همتی با بیان اینکه خرید دو فروند بالگرد و شارژ انبارها در دستور کار است، گفت: از سازمان مدیریت بحران تقاضا داریم تا سوله و اماکن متعلق به مدیریت بحران در مناطق استان تهران به همراه ادوات سنگین در استان‌ها و سایر منابع موجود خود را در اختیار جمعیت هلال احمر قرار دهد تا بتوانیم در مواقع بحران با کیفیت بیشتری پاسخگو باشیم.

ارائه آموزش‌های امدادی به دانش‌آموزان

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه یکی از اهداف ما ارائه آموزش‌های امدادی و داوطلبانه در تمامی مقاطع تحصیلی است، گفت: جمعیت هلال احمر در ۱۷ استان به سربازان ۴۰ پادگان آموزش ارائه کرده و ارائه آموزش‌ها در تمامی پایه‌های مدارس هم در حال انجام است.

او با بیان این که استفاده از ظرفیت بالگردهای هلال احمر در اطفای حریق بلامانع است، اظهار کرد: ما در جمعیت هلال احمر نیازمند تقویت ظرفیت بالگردهای امدادی هستیم که امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده این کمبود هرچه سریع‌تر برطرف شود.

ضرورت ارتقای روش‌های توزیع کمک‌های امدادی در زمان حوادث

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در این دیدار با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان متولی اصلی کمک رسانی اجرایی کشور در زمان بحران‌ها است، گفت: با توجه به این وظیفه خطیر، این نهاد نیازمند انجام اقداماتی در جهت افزایش اعتماد عمومی نسبت به خود است.

اسماعیل نجار تاکید کرد: ارتقای روش‌های توزیع کمک‌ها، افزایش ایجاد ساختاری منسجم و منظم برای ساماندهی و دریافت کمک‌های مردمی می‌تواند در امدادرسانی سریع به حادثه دیدگان تأثیر بسیار زیادی بگذارد.

وی با اشاره به آتش سوزی‌ها در تابستان تاکید کرد: در سال‌های اخیر، تغییر اقلیم باعث وقوع حوادث طبیعی زیادی از جمله آتش سوزی شده است. از این رو با وجود این مشکل جهت اطفای حریق سریع و جلوگیری از پیشروی آتش به سایر مناطق، استفاده از ظرفیت بالگردهای هلال احمر در این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

نجار همچنین با اشاره به پشتیبانی و تقویت انبارهای هلال احمر اظهار کرد: تأمین تجهیزات مورد نیاز از طریق این انبارها می‌تواند در مواقع حساس و بحرانی درصد بسیار بالایی از مشکلات را مرتفع و آمادگی پاسخگویی به حوادث و بحران‌های احتمالی را هم تقویت کند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تقدیر از عملکرد جمعیت هلال‌احمر در زمینه پیشگیری و پاسخگویی به حوادث، بر ضرورت همکاری سازمان مدیریت بحران کشور و جمعیت هلال‌احمر برای مقابله با سوانح و کاهش اثرات حوادث طبیعی تاکید کرد.

کد خبر 449535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.