آمار کرونا در استان فارس ۲۱ مهر؛ ۱۱ فوتی و ۷۶۳ ابتلای جدید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۲۱ مهر ماه را تشریح کرد.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _دوشنبه ۲۱ مهرماه_ اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، بیش از ۳۱۴ هزار نفر از مردم این استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۶۳ هزار و ۹۹ مورد مثبت قطعی ابتلاء شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱ نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده است، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به یک هزار و ۹۲ نفر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبودیافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۵۶ هزار و ۴۴۰ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی یک هزار و ۹۵ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۱۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی با بیان اینکه هم اکنون ۱۵ شهرستان استان فارس در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد، گفت: استان فارس هم اکنون با توجه به افزایش شمار بستری و مبتلایان در آستانه وضعیت قرمز قرار دارد.

به گزارش ایمنا، طی آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان فارس هم اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر) بیماری قرار دارد.

کد خبر 449479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.