مناطق کم برخوردار کرج از فقدان امکانات حداقلی رنج می‌برد

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه مناطق کم برخوردار کرج از امکانات حداقلی رنج می برند، گفت: این درحالی است که در نقاط دیگر بارها ترمیم آسفالت انجام می شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، رحیم خستو امروز (یکشنبه) در نطق پیش از دستور دویست و پانزدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج ضمن تبریک روز بزرگداشت حافظ که با روز ملی البرز تقارن پیدا کرده است، اظهار کرد: در جلسه ۱۷۵ شورای اسلامی شهر در لایحه‌ای با هماهنگی معاونت عمران و کمیسیون عمران، دو پروژه مطرح شد، یکی میدان دانشگاه آزاد و هنر و دیگری گلزار به شمس بود که لایحه دانشگاه تصویب نشد، یک دفعه چه اتفاقی افتاد مسیر شمال به جنوب جمهوری مطرح شد؟

وی تصریح کرد: پروژه میدان جمهوری بدون قیودات شورای اسلامی شهر کرج و مطالعات لازم صورت گرفته و به هیچ وجه در شورای شهر نیز مطرح و تصویب نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: بعد از شروع پروژه و اعتراضات، کمیسیون محیط زیست موظف به بررسی شد در حالی که پروژه شروع شده بود.

وی با اشاره به مشکل اهالی منطقه گلدشت افزود: امروز اهالی منطقه گلدشت با حضور در دفتر اینجانب از وضعیت نامناسب این منطقه گله و شکایت کردند.

خستو اضافه کرد: متأسفانه بی توجهی به درخواست مردم و رسیدگی به مشکلات آنان باعث شده که آنها به مکاتبه و بردن شکایت به سایر نهادها ازجمله فرمانداری و دادستان مراجعه کنند که در خور شأن شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج نیست.

وی با بیان اینکه اهالی منطقه از قطع اشجار، عدم امکانات آب رسانی و فقدان خدمات شهری و فضای سبز گله‌مند بودند، عنوان کرد: اهالی منطقه اعلام کردند که برای بررسی وضعیت موجود بارها به شهردار منطقه مراجعه کردند اما مدیر منطقه اعلام کرده شورا بودجه‌ای به منطقه نمی‌دهد تا صرف هزینه‌های عمرانی و فضای‌سبز شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه از بین رفتن درختان مهمترین تهدید برای تبدیل باغات به آپارتمان سازی غیرمجاز در منطقه گلدشت است، یادآور شد: گلدشت یکی از بخش‌های است که دارای باغ ویلا است و می‌تواند یک مکانی از بهترین مناطق کرج باشد؛ ظاهراً تعمدی در آن است که درختان آن از بین برود و به ساخت و ساز گرفتار شود.

وی با بیان اینکه شهردار باید این موضوع را بررسی کند، ادامه داد: در مناطق محروم صدای مردم دیر به گوش مسئولان می‌رسد در حالی که در مناطق شمال شهر مانند عظیمیه بارها آسفالت ترمیم می‌شود.

خستو با اشاره به اینکه فقط مناطق شمال شهر را نبینیم و به مناطق کم برخوردار هم توجه ویژه ای داشته باشیم گفت: علاوه بر منطقه ۶، مناطق ۳ و ۵ هم از فقدان این امکانات حداقلی رنج می‌برند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه تک تک اعضای شورای شهر نمایندگان مردم، نهادها و گروهای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مذهبی هستند، تاکید کرد: وقتی سخنان ما شنیده نمی‌شود دیگران وارد میدان شده که آثار و تبعات آن مشخص نیست.

کد خبر 449349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.