آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان فارس در ۲۰ مهر

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۲۰ مهر ماه را تشریح کرد.

سید روح الله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _یکشنبه ۲۰ مهرماه_ اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، ۳۱۲ هزار و ۷۳۸ نفر از مردم این استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۶۲ هزار و ۳۳۶ مورد مثبت قطعی ابتلا شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱ نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به یک هزار و ۸۱ نفر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبودیافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۵۵ هزار و ۶۴۸ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی یک هزار و ۱۰۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۱۰۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

حسینی با این اینکه هم اکنون ۱۵ شهرستان استان فارس در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد، گفت: استان فارس هم اکنون با توجه به افزایش شمار بستری و مبتلایان در آستانه وضعیت قرمز قرار دارد.

به گزارش ایمنا، طی آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان فارس هم اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر) بیماری قرار دارد.

کد خبر 449290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.