۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
هشدار به مالکان گودهای پرخطر

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: هرچه سریعتر وضعیت گودهای پر خطر توسط مالکان گودها و شهرداری تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد سالاری در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران در تذکری اظهار کرد: متاسفانه علی رغم هشدارهایی که کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر در خصوص گودهای پرخطر و تعیین تکلیف آنها مطرح کرده‌اند در دو روز گذشته شاهد ریزش ساختمان‌های مجاور گودی در منطقه ۱۷ و محله فلاح بودیم که بسیار وحشتناک و نگران کننده بود.

وی ادامه داد: هرچند اقدام آتش نشانی و شهرداری منطقه درخصوص تخلیه شبانه ساکنین محل، علی رغم مقاومت آنها جای تقدیر و سپاس دارد، اما متاسفانه ورود دو نفر به یک ساختمان قدیمی منجر به فوت آنها شد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به جلسه رئیس شورا و کمیسیون‌های تخصصی با معاونان شهردار در خصوص گودهای پرخط، عنوان کرد: در این جلسه مقرر شد همه شهرداران مناطق نسبت به تعیین تکلیف گودها بر اساس آخرین اخطار داده شده اقدام کنند و متعاقب آن نیز ما به عنوان کمیسیون شهرسازی و همکاران کمیسیون عمران در مناطق حضور پیدا کردیم و به مالکان گودهای پرخطر هشدار دادیم که چنانچه از آخرین فرصت استفاده نکنند، شهرداری تهران راسا نسبت به پرکردن و تعیین تکلیف گودها با ایجاد سازه نگهبان اقدام می کند.

سالاری تصریح کرد: تاکید می‌کنم مالکان گودهای پرخطر آخرین فرصت را غنیمت بشمرند، مدیریت شهری دوست ندارد آنها متضرر شوند، اما قطعاً بین حقوق عامه و حقوق خصوصی ترجیح مدیریت شهری تحقق حقوق عامه است.

وی خاطرنشان کرد: این روزها فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی در شهرداری تهران بسیار بروکراتیک است، حتی اجرای پروژه های محله ای و کوچک مقیاس که جزو برنامه اولویت محور شورا و شهرداری تهران و در حال اجراست، برای کفایت اسناد یک پروژه، باید ماه ها فرایند بروکراتیک بین صف و ستاد طی شود.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: من سوال می‌کنم که چه کسی باید تصمیم بگیرد که این مشکلات رفع شود؟ آیا این موضوع هم نیاز به منابع درآمدی دارد؟ آیا این موضوعات را هم افراد دیگر و جناح رقیب نمی گذارند رفع کنیم؟ خیر، این مساله به خود ما باز می‌گردد.

سالاری گفت: آقای حناچی با یک تصمیم استراتژیک می تواند در یکسال آینده به اندازه یک دوره مدیریت شهری کار انجام دهد و اینکه گفته می‌شود، مدیریت شهری منابع درآمدی ندارد را به هیچ عنوان قبول ندارم و معتقدم مشکل مدیریت شهری برون‌سپاری نکردن اختیارات ستاد، شهردار و معاونین به صف است و در قبال آن باید مطالبه گری و بازخواست کند.

وی با اشاره به موفقیت برخی شهرداران گذشته اظهار کرد: اگر بررسی کنیم متوجه می شویم که در آن زمان اختیارات بطور کامل به شهرداران مناطق و سازمان ها و شرکت ها داده می‌شد، اما امروز شهردار یک منطقه و رییس یک سازمان حتی اختیار جابجایی مدیر روابط عمومی خود را ندارد، بنابراین چطور توقع داریم شهردار منطقه تجلی عینی مدیریت شهری در منطقه باشد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران افزود: من از ریاست شورای شهر تقاضا دارم یک جلسه اختصاصی برای این موضوع برگزار شود و نسبت به این موضوع مهم تصمیم گیری شود که زمان دارد از دست می رود.

کد خبر 449225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.