لیست دیون پرداخت شده به شهرداری داده نشده است

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر گفت: گزارش دیون پرداخت شده در شش ماه نخست سال و مهرماه مشتمل بر (نام ذی‌نفع نهایی، مبلغ پرداخت شده و مبلغ باقی‌مانده مطالبات ذی‌نفع) تا پایان ماه به شورا ارسال شود.

به گزارش ایمنا، مجید فراهانی در جلسه روز یکشبنه شورای شهر تهران، اظهار کرد: رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم‌ترین انتظار اعضاء شورا از شهردار و مدیران شهرداری تهران است تا با رعایت و اجرای دقیق و به موقع مصوبات شورا زمینه اداره هر چه بهتر شهر و شهرداری تهران فراهم شود.

وی عنوان کرد: بر همین اساس و به منظور تاکید بر اجرای دقیق و به موقع تکالیف قانونی به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره لزوم اجرای به موقع بند ۲ تبصره ۴ بودجه سال ۱۳۹۹ و «ارائه گزارش دیون پرداخت شده را مشتمل بر (نام ذینفع نهایی، مبلغ پرداخت شده و مبلغ باقی‌مانده مطالبات ذی‌نفع) در اجرای بند ۲ تبصره ۴ بودجه سال ۱۳۹۹» تذکر می دهم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ادامه داد: بر اساس بند۲ تبصره ۴ بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران موظف شده است تا «با مدنظر قرار دادن صرفه و صلاح شهرداری تهران، دیون و تعهدات سنواتی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی، املاک تصرفی تا سقف مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال و بدهی‌های سررسید شده سال‌های گذشته به بانک‌ها و مؤسسات مالی بابت تسهیلات اخذ شده ارزی و ریالی را تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال با اولویت تأمین منابع غیرنقد، کارسازی و گزارش دیون پرداخت شده را مشتمل بر (نام ذی‌نفع نهایی، مبلغ پرداخت شده و مبلغ باقی‌مانده مطالبات ذی‌نفع) را در پایان هر ماه به کمیسیون برنامه و بودجه ارسال و مراتب را در تفریغ بودجه منعکس کند.

فراهانی خاطر نشان کرد: در صورت ضرورت، پرداخت نقدی صرفاً پس از پیش‌بینی منابع مورد نیاز در کمیته تخصیص مجاز خواهد بود.

وی ادامه داد: متاسفانه علی رغم تاکید شورا بر ارائه گزارش در پایان هر ماه و گذشت مدت شش ماه شاهد دریافت حتی یک گزارش از سوی شهرداری تهران نبوده‌ایم!

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تاکید کرد: بر همین اساس لازم است ضمن بررسی علت اجرا نشدن این تکلیف مقرر ترتیبی اتخاذ شود تا گزارش دیون پرداخت شده در شش ماه نخست سال و مهرماه مشتمل بر (نام ذی‌نفع نهایی، مبلغ پرداخت شده و مبلغ باقی‌مانده مطالبات ذی‌نفع) تا پایان ماه به شورا ارسال شود.

فراهانی افزود: توجه به ارتقاء انضباط مالی و اجرای دقیق مصوبات شورا در این حوزه مطالبه به حق شهروندان تهرانی است که باید با انتشار اطلاعات، حاکم کردن قانون و هوشمند سازی فرآیندها به آن پاسخ مناسب و درستی داد که با توجه به مصوبات شورا در این زمینه لازم است شهرداری به جای بهانه تراشی در مسیر عمل و اقدام گام بردارد.

کد خبر 449223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.