درآمد اتوبوسرانی در برخی ماه‌ها تا ۵۰ درصد کاهش یافته است

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در چند روز آینده یکی از قراردادهای بازسازی به تعداد ١٨٩ دستگاه اتوبوس منعقد می‌شود تا در کنار قراردادهای دیگر بتوانیم برنامه های خود در زمینه تحول در شبکه حمل و نقل عمومی را به بهترین شکل انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، امیرمحمد زندآور امروز یکشنبه - ۲۰ مهرماه - در نطق میان دستور خود در چهل و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: فلسفه ایجاد شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری افزایش چابکی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش بروکراسی اداری است اما تفاوت‌هایی از لحاظ ماهیت در بین آنها وجود دارد.

وی افزود: برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها به لحاظ مالی مستقل هستند و حتی می‌توانند منبعی برای ایجاد درآمد پایدار در شهرداری باشند، در مقابل برخی دیگر نیازمند کمک و مساعدت شهرداری هستند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شرکت واحد اتوبوسرانی از جمله شرکت‌هایی است که با وجود دارا بودن ظرفیت‌های بسیاری برای ایجاد درآمد پایدار که باید توجه ویژه‌ای به این ظرفیت‌ها داشت، همواره نیازمند کمک‌های مالی است.

زندآور افزود: در بیشتر کشورهای دنیا حمل و نقل عمومی از یارانه دولت‌های محلی یا مرکزی بهره می‌گیرند و این امری پذیرفته شده است که نباید انتظار داشت شرکت واحد اتوبوسرانی در تأمین هزینه‌ها مستقل باشد.

وی ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا و کاهش چشمگیر مسافر، درآمد این شرکت در برخی ماه‌ها با کاهش بیش از ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته روبرو بوده است که خود باعث ایجاد فشار مضاعف به این شرکت است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در سال جاری شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان برنامه‌های بسیاری در جهت تحول در شرکت واحد اتوبوسرانی را پیگیری کرده‌اند که خرید ١۰۰ دستگاه اتوبوس جدید و بازسازی ٧۰۰ دستگاه اتوبوس فرسوده از آن جمله است.

زندآور افزود: بخشی از این برنامه‌ها انجام شده و قسمت‌هایی از آن در حال پیگیری است. در چند روز آینده یکی از قراردادهای بازسازی به تعداد ١٨٩ دستگاه اتوبوس منعقد می‌شود تا در کنار قراردادهای دیگر بتوانیم برنامه‌های خود در زمینه تحول در شبکه حمل و نقل عمومی را به بهترین شکل انجام دهیم.

وی ادامه داد: توجه ویژه شهردار اصفهان به موضوع رفع مشکلات این شرکت شایسته تقدیر است زیرا با وجود تمام کمبودها و محدودیت‌های به وجود آمده و افزایش تا ۱۰ برابری قیمت اتوبوس تمام تلاش خود در جهت تحول در زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی شهر اصفهان را انجام داده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: عصر پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ خبر درگذشت استاد محمدرضا شجریان، جامعه هنری کشورمان را سیاه‌پوش و جمعیت کثیری از مردم را عزادار کرد. محمدرضا شجریان همیشه در قلب ایرانیان و مردمان فارسی زبان در کشورهای مختلف جهان زنده می‌ماند و همواره صدای ماندگار مردم ایران خواهد بود.

کد خبر 449217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.