شاه آبادی: تلویزیون نخ تسبیح سلایق مختلف باشد

معاون سیمای سازمان صداوسیما در سخنانی بیان کرد که تلویزیون می‌تواند نخ تسبیح سلایق مختلف و پیونددهنده آرا و اندیشه‌های متفاوت باشد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، آئین تکریم و معارفه معاون سابق و جدید سیما امروز ۱۹ مهرماه با حضور حجت الاسلام موسوی مقدم قائم مقام رئیس صداوسیما، جمعی از مدیران کل، مدیران شبکه‌ها و مدیران این معاونت در ساختمان سیما برگزار شد.

موسوی مقدم در ابتدای این مراسم از فرصت خدمتگزاری به عنوان یکی از نعمت‌های الهی یاد و تأکید کرد: در جهان‌بینی دینی ما مسئولیت‌ها و عناوین به خودی خود اعتبار ندارند، مگر اینکه با استفاده از این نعمت خدمتی ارائه شود و فرد بتواند در مسیر مسئولیتی که در اختیارش گذاشته شده گامی بردارد.

وی به خدمات دوران مسئولیت میرباقری در معاونت سیما اشاره کرد و گفت: دوره‌ای که وی این مسئولیت را پذیرفت، دوره‌ای سخت و پیچیده بود که انصافاً به خوبی از پس این مسئولیت بر آمد و امروز آن را به شاه آبادی سپرد.

قائم مقام رئیس صداوسیما سپس به نمایندگی از ریاست سازمان از زحمات مرتضی میرباقری در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد و به شاه آبادی، معاون جدید این معاونت خوش‌آمد گفت.

حمید شاه آبادی، معاون سیما نیز در این مراسم با بیان اینکه دوره مسئولیت میرباقری دوره پر فراز و نشیبی بود که بدون هدایت و مدیریت راهبردی وی، توفیقات صداوسیما در آن امکان‌پذیر نبود، ابراز امیدواری کرد در دوره جدید، کارهای خوبی که در این مدت آغاز شده است، ادامه یابد.

وی سپس با اشاره به تعدد سلایق و پیچیدگی اندیشه‌ها در جامعه امروز گفت: این تعدد و پیچیدگی سلایق، کار را به ویژه برای کسانی که آنتن رسانه را در اختیار دارند، سخت‌تر می‌کند، زیرا هر گروه نیازمند است تا از این آنتن سهمی‌برای بیان اندیشه‌ها و دیدگاه‌هایشان داشته باشند.

معاون سیما با تأکید بر اینکه صداوسیما آئینه تمام‌نمای ارزش‌های ملی و دینی ما است، اظهار کرد: همه کسانی که دل در گرو اعتلای کشور دارند باید بتوانند خودشان را در قاب این رسانه ببینند.

شاه آبادی با تأکید بر اینکه با توجه به نیاز مخاطب و اوضاع متفاوت کشور، صداوسیما در عرصه تولید نیازمند تحولی جدی است، یادآور شد: این تحول باید عمیق و در حوزه محتوا باشد و اگر بخواهیم نگاه تحولی به تولیدات رسانه‌ای داشته باشیم، باید از نقطه نیاز مخاطب بر اساس مصالح کشور آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه امروز به کشوری یکپارچه، همدل و هماهنگ با آرمان‌های نزدیک به هم نیازمندیم، گفت: حل‌وفصل همه مسائل کشور در گرو این هماهنگی است.

معاون سیما با اشاره به وجود گروه‌ها و طیف‌های مختلف فکری و اندیشه‌ای در کشور عنوان کرد: همه این گروه‌ها در عین اینکه اهداف و آرمان‌های مشترکی دارند، به نیازها و سلایق مختلف تقسیم می‌شوند و همه می‌خواهند این سلایق در رسانه دیده شود.

شاه آبادی افزود: مسئولیت ما در تلویزیون رفع موانع برای دیده شدن این سلیقه‌ها و باز کردن عرصه و فراهم کردن بستری برای بروز این سلایق است.

وی تلویزیون را مؤثرترین نهادی دانست که می‌تواند نخ تسبیح سلایق مختلف و پیونددهنده آرا و اندیشه‌های متفاوت باشد و تأکید کرد: باید خودمان یکدل و یکرنگ باشیم تا بتوانیم این امر را محقق کنیم.

معاون سیما در پایان با بیان اینکه تلویزیون عضوی از اعضای خانواده مردم است، اظهار کرد: قوام خانواده‌ها به عملکرد ما وابسته است و ما باید از صندلی این رسانه بتوانیم بسیاری از مشکلات و معضلات ملت را حل و همچنین حال مردم را خوب کنیم.

مرتضی میرباقری، معاون پیشین سیما هم در این مراسم با اشاره دوران فعالیتش در سمت معاون سیما، گفت: تلاش کردیم در این مدت به بهترین نحو به مسائل عمومی‌کشور و سایر موضوعات بپردازیم و برای حفظ این امانت مؤثر باشیم.

وی با بیان اینکه در فضای فرهنگی کشور کار هیچ حوزه‌ای مانند صداوسیما نیست، گفت: در دوره شیوع بیماری کرونا با وجود اینکه بیشتر حوزه‌های فرهنگی کشور تعطیل شدند، صداوسیما در میدان بود و بار اصلی این حوزه‌ها را بر دوش داشت و به بهترین نحو در این زمینه عمل کرد.

معاون پیشین سیما سپس با قدردانی از مجموعه تحت مدیریتش برای شاه آبادی معاون جدید سیما آرزوی توفیق کرد.

کد خبر 449121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.