خطر جدیِ ویروس کرونا برای چشم‌ها

محققان در بررسی های اخیر خود تایید کردند که کروناویروس می‌تواند چشم‌ها را آلوده کند.

به گزارش ایمنا، کووید -۱۹ در اصل یک عفونت تنفسی است اما کارشناسان احتمال دادند که کرونا ویروس می‌تواند به چشم‌ها نیز نفوذ کند. اکنون، محققان به شواهد بیشتری در این رابطه دست یافته‌اند.

این یافته‌ها بر اساس مطالعه روی یک بیمار در چین به دست آمده که در مدت کوتاهی پس از بهبود بیماری کووید -۱۹ دچار حمله حاد گلوکوم (آب سیاه) شد. پزشکان این بیمار به منظور درمان این عارضه، جراحی روی چشم او انجام دادند و تست‌های بافت چشم بیمار حاکی از آلوده شدن آنها به کرونا ویروس بوده است.

محققان بر اساس یافته‌های خود اظهار کرد: بررسی این مورد نشان می‌دهد کروناویروس می‌تواند علاوه بر سیستم تنفسی به بافت چشم نیز حمله کند.

سخنگوی انجمن بیماری‌های عفونی در آمریکا، گفت: این احتمال وجود دارد که چشم‌ها بتوانند منبع "درونی" و"بیرونی" برای کرونا ویروس باشند. به همین دلیل است که کادر درمان باید چشم‌های خود را با استفاده از عینک یا شیلد صورت محافظت کنند.

براساس گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان تاکید کردند: نمی‌توان گفت که این بیمار از طریق چشم به کرونا ویروس آلوده شده اما این امکان وجود دارد که وجود ویروس در هوا یا تماس دست آلوده با چشم‌ها موجب بروز این عارضه شده باشد.

کد خبر 449022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.