۱۳۶ اثر به بخش کرونا جشنواره سینما حقیقت رسید

۱۳۶ فیلم مستند با موضوع کرونا به دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» ارائه شده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، با شیوع بیماری کووید ۱۹ در ایران، جمعی از مستندسازان حضوری مؤثر در ثبت و ضبط این پاندمی جهانی داشتند که نتیجه تلاش چند ماهه آنها، ساخت ۱۳۶ فیلم مستند با موضوع کروناست که به دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» ارائه شده است.

بخش ویژه این دوره جشنواره به مستندهای کرونایی اختصاص یافته تا فیلم‌هایی برگرفته از این موضوع و تأثیرات آن بر جامعه، انتخاب، داوری و به معرض نمایش گذاشته شوند.

بخش ویژه کرونای «سینماحقیقت»، رقابتی است و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و چهار جایزه نقدی از ۲۰۰ میلیون ریال تا ۱۶۰ میلیون ریال به برگزیدگان اهدا می‌شود.

در بخش بین‌المللی جشنواره که امسال به صورت غیررقابتی برگزار می‌شود نیز برخی مستندهای خارجی با موضوع کرونا به نمایش درمی‌آیند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرماه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ به صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

کد خبر 448999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.