طراحی و ساخت دستگاه اتوماتیک ضدعفونی کننده دست

دستگاه کاربردی و اتوماتیک ضدعفونی کننده دست توسط یک شرکت دانش بینان و در جهت مبارزه با ویروس کرونا ساخته شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مهدی فدوی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان اکسون مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اعلام این خبر گفت: دستگاه اتوماتیک ضد عفونی کننده دست، محصولی بسیار کاربردی است که در جهت مبارزه با ویروس کرونا و افزایش سطح سلامت جامعه طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: این محصول بر مبنای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصل فاصله گذاری اجتماعی طراحی شده که کاربر بدون نیاز به تماس فیزیکی با دستگاه می‌تواند جهت ضد عفونی کردن دست‌های خود از آن بهره مند شود؛ از این محصول می‌توان در بیمارستان‌ها، کلینیک‌های پزشکی، فروشگاه‌ها، سازمان‌ها و ادارات، مؤسسات آموزشی، هتل‌ها و رستوران‌ها، بانک‌ها، کارخانجات صنعتی، مساجد استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه از دیگر مزایای استفاده از دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک دست، کنترل و صرفه جویی در مصرف مواد ضدعفونی کننده است، خاطرنشان کرد: سنسور الکترونیکی دقیقی در این دستگاه تعبیه شده که در زمان آوردن دست‌ها در محفظه تعبیه شده فرمان پاشش را به اجزای دیگر صادر می‌کند؛ این امر باعث صرفه جویی و کاهش مصرف مواد ضدعفونی کننده می‌شود و همچنین کاربر را از برقراری تماس فیزیکی با دستگاه بی نیاز می‌کند.

فدوی به مشخصات فنی این دستگاه اشاره کرد و گفت: سنسور الکترونیکی بسیار دقیق، ضدعفونی کردن دست بدون نیاز به تماس با دستگاه، کاهش زباله‌های بیمارستانی و آزمایشگاهی، صرفه جویی بسیار بالا در هزینه‌ها به واسطه صرفه جویی در مواد ضدعفونی، طراحی منحصر به فرد و زیبا، کم صدا و کم مصرف و کاربری بسیار ساده از ویژگی‌های این دستگاه است.

وی توضیح داد: یک مخزن ۱۵۰۰ سی سی در این دستگاه در نظر گرفته شده است که می‌توان انواع مایع‌های ضدعفونی را در آن مورد استفاده قرار داد و به طور میانگین با هر بار شارژ کامل مخزن تا دو هزار پاشش می‌توان از آن دریافت کرد. همچنین پمپ و تجهیزات الکترونیکی به کار رفته در این دستگاه امکان استفاده متناوب و با کمترین صدا از این دستگاه را فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان اکسون با اشاره به اینکه از ویژگی دیگر این محصول طراحی زیبا و منحصر به فرد آن است، گفت: کاربری این دستگاه بسیار ساده و تنها کافی است که فرد دست‌های خود را به زیر مکان تعبیه شده ببرد تا مواد ضدعفونی به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به لمس دستگاه بر روی سطح دست‌ها پاشیده شود.

کد خبر 448994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.