افزایش ۲۸ درصدی مصرف گاز در کشور

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، از رشد ۲۸ درصدی مصرف گاز در کشور در پی کاهش دمای هوا در روزهای گذشته خبر داد.

به گزارش ایمنا، کاهش دما امسال زودتر از سال‌های قبل در کشور اتفاق افتاده و این امر باعث شده تا استفاده از وسایل گرمایشی در روزهای گذشته افزایش داشته باشد، این در حالی است که در سال‌های گذشته استفاده از این وسایل از آبان ماه آغاز می‌شد. محمد عسگری با اشاره به اینکه اکنون مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به ۲۵۳ میلیون متر مکعب رسیده است، اظهار کرد: این میزان مصرف در هفته گذشته ۱۹۷ میلیون متر مکعب بوده است.

به گفته وی این اعداد حکایت از رشد ۲۸ درصدی مصرف گاز در روزهای اخیر دارد که به دنبال کاهش دمای هوا در کشور اتفاق افتاده است. مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری در زمستان سال گذشته به بالای ۶۰۰ میلیون متر مکعب در روز رسید.

با وجود کاهش دمای سراسری در کشور اما هیچ مشکلی در تأمین گاز بخش خانگی و تجاری وجود نداشت و شبکه گاز کشور نیز پایدار بود. تا آنجا که به دلیل بارش برف در استان‌های شمالی اگرچه شبکه آب و برق با اختلال رو به رو شد اما گاز هیچکدام از این مناطق با قطعی رو به رو نشد. همچنین ایران توانست در این مدت به تعهدات صادرات گاز خود نیز عمل و کند به طور میانگین روزانه ۸۰ میلیون متر مکعب گاز نیز به نیروگاه‌ها تحویل دهد.

دستیابی به این موفقیت با افزایش تولید گاز از پارس جنوبی و افزایش ظرفیت شبکه گاز به یک میلیارد متر مکعب در روز در دولت تدبیر و امید محقق شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 448968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.