نصب دومین دکل درختی مخابراتی در مشهد

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در راستای طرح ساماندهی دکل‌های مخابراتی در سطح شهر، دومین دکل با زیباسازی درختی در مشهد نصب شد.

به گزارش ایمنا، محمد جواد رجائیان اظهار کرد: این دکل که به صورت تجمیعی طراحی شده، میزبان تجهیزات دو اپراتور ایرانسل و همراه اول خواهد بود و می‌تواند جایگزین دو دکل مجزا شود.

وی افزود: این سازه مخابراتی در ابتدای خیابان کوثر در بلوار وکیل‌آباد مشهد نصب شده و اهمیت بسیاری در ارتقای کیفیت پوشش مخابراتی در این منطقه دارد و مورد تقاضای اپراتورها بوده است.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد تصریح کرد: نصب دومین دکل درختی مخابراتی در راستای پیشبرد طرح ساماندهی دکل‌های مخابراتی توسط مدیریت شهری و با هدف کاهش تعداد دکل‌های مخابراتی از طریق تجمیع آن‌ها و نیز ایمن‌سازی و زیباسازی این سازه‌ها در مشهد، انجام شده است.

وی تاکید کرد: احداث دکل‌های مخابراتی همچنین با زیباسازی درختی جهت بهبود ویژگی‌های بصری و تناسب سازه‌های مخابراتی با محیط زیست شهری در سال جاری برای نخستین بار در کشور، در شهر مشهد آغاز شده که احداث آن‌ها در بوستان‌های سطح شهر صورت می‌گیرد.

رجائیان گفت: دومین دکل درختی مخابراتی ۳۰ متر ارتفاع دارد و نمای ظاهری آن به شکل درخت طراحی شده است که بازخوردهای مردمی در این خصوص نیز نشان از استقبال و رضایت شهروندان از این‌گونه طراحی دارد.

وی ادامه داد: یک دکل مخابراتی مربوط به یکی از اپراتورها، از گذشته در مجاورت محل نصب دکل جدید وجود دارد که پس از انتقال تجهیزات آن به دکل تجمیعی، جمع‌آوری خواهد شد.

کد خبر 448346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.