دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مشکلات کشور را برطرف کند

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در شرایط فعلی از یک سو تحریم‌های ظالمانه و از سوی دیگر بیماری کرونا کشور را با مشکل مواجه کرده است، گفت: نتیجه این مشکلات فشار جدی بر مردم است اما دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند این مشکلات را مرتفع کند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری عصر شنبه در تماس تلفنی با آیت‌الله العظمی جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، پیشاپیش ایام اربعین حسینی را تسلیت گفت و گفت: متأسفانه امسال مانند سال‌های گذشته امکان حضور در راهپیمایی اربعین وجود ندارد و باید به شکلی دیگر این مراسم را برپا کنیم.

وی با بیان اینکه علما و مراجع تقلید همواره پشتوانه‌ای برای عبور از مشکلات کشور بوده‌اند، از سخنان و رهنمودهای راهگشای آیت‌الله جوادی آملی قدردانی کرد و گفت: در طول تاریخ مراجع تقلید همواره پناهگاهی برای مردم بوده‌اند و رهنمودهای آنها در مسائل و مشکلات مختلف راهگشا بوده است.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی نیز در این تماس تلفنی با اشاره به برخی آیات قرآن، گفت: وعده خداوند در قرآن این است که همواره پس از سختی‌ها و مشکلات آسانی خواهد بود که البته عبور از مشکلات نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح است.

وی با انتقاد از برخی غفلت‌ها در سال‌های گذشته که منجر به سو استفاده و اختلاس از بیت‌المال شده بود، تصریح کرد: باید نسبت به حقوق مردم و بیت‌المال سخت‌گیری داشته باشیم و در عین حال مسیر را برای فعالیت اقتصادی و کسب و کارهای مردم تسهیل کنیم.

جوادی آملی بر ضرورت حمایت و تقویت دانشمندان و نخبگان کشور تأکید کرد و افزود: باید مشکلات پیش روی دانشمندان و صاحبان علم و دانش در کشور را برطرف کنیم چرا که با حمایت از آنها بسترهای لازم برای توسعه علمی و دستیابی به اهداف و موفقیت‌هایی نظیر واکسن کرونا فراهم خواهد شد.

کد خبر 447817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.