تاکید دولت عراق بر نپذیرفتن زائران اربعین

در اطلاعیه شماره پنج ستاد مرکزی اربعین حسینی آمده است که دولت عراق در ملاقات‌ها و تماس متعددی که قبل از ماه صفر با مسئولین کشور داشته بر نپذیرفتن هرگونه زائر خارجی تاًکید کرده است.

به گزارش ایمنا، در اطلاعیه شماره پنج ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به انتشار اخباری در خصوص اظهار نظر در دولت عراق در خصوص مراسم اربعین حسینی (ع) در تعدادی از خبرگزاری‌ها بدون هرگونه کسب اطلاعی از این ستاد، آمده است: مجدداً به اطلاع مردم عزیز مسلمان و قانون‌مدار کشورمان می‌رساند دولت عراق در ملاقات‌ها و تماس متعددی که قبل از ماه صفر با مسئولین کشور داشته بر نپذیرفتن هرگونه زائر خارجی تاًکید کرده است.

در این اطلاعیه تاکید شده است که کلیه مرزهای زمینی مسدود و فعلاً تمامی پروازهای بین دو کشور نیز متوقف است.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است؛

(اطلاعیه شماره ۵)

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ان الحسین مصباح الهدی و سفینهً النجاهً

به استحضار مردم شریف و عزادار سالار شهیدان اباعبدالله‌الحسین و شهیدان عاشورای حسینی (ع) می‌رساند روز گذشته تعدادی از خبرگزاری‌ها متاًسفانه بدون هرگونه کسب اطلاعی از این ستاد اخباری را در خصوص اظهار نظر در دولت عراق در خصوص مراسم اربعین حسینی (ع) پخش نمودند.

فلذا بدینوسیله مجدداً به اطلاع مردم عزیز مسلمان و قانون‌مدار کشورمان می‌رساند دولت عراق در ملاقات‌ها و تماس متعددی که قبل از ماه صفر با مسئولین کشور داشته بر عدم پذیرش هرگونه زائر خارجی تاًکید نموده ضمن آنکه کلیه مرزهای زمینی مسدود و فعلاً تمامی پروازهای بین دو کشور نیز متوقف می‌باشد. لازم به ذکر است با توجه به شرایط حاد شیوع بیماری کرونا در دو کشور ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا نیز هر گونه سفر را ممنوع اعلام نموده است.

بدینوسیله ضمن تاًکید مؤکد بر ممنوعیت هر گونه سفر برای مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) در سال‌جاری. انتظار دارد همکاری بسیار ارزشمند مردم عزیز برابر روال فعلی ادامه یافته و از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های گرانقدر کشور نیز انتظار دارد اخبار مربوطه به موضوع راهپیمایی اربعین حسینی (ع) را از ستاد مرکزی اربعین و اطلاعیه‌های صادره اخذ و باز نشر نموده تا برخی از اخبار صادره مورد بهره برداری‌های سو احتمالی واقع نگردد.

منبع: ایسنا

کد خبر 447487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.