سوار شدن به اتوبوس بدون ماسک ممنوع است/لزوم رعایت فاصله اجتماعی در داخل اتوبوس

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه با بیان اینکه بی‌توجهی به فاصله گذاری اجتماعی و تردد غیر ضرور پیامدهای جبران ناپذیری خواهد داشت، گفت: با توجه به شرایط حاد بیماری از همشهریان تقاضا داریم تا اطلاع ثانوی از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

به گزارش ایمنا، ایمان غنی‌زاده با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر و مصوبه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان تبریز گفت: جهت حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی هر شب ضدعفونی می‌شود همچنین در تمامی کیوسک‌های شارژ نسبت به فروش ماسک به قیمت مصوب اقدام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر اتوبوسرانی تبریز با تمامی ظرفیت ناوگان و با تلاش شبانه روزی کارکنان فنی و پشتیبانی به شهروندان ارائه خدمات می‌کنند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه با بیان اینکه تنها راه مهار کرونا رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و ممنوعیت تردد غیر ضروری است، اظهار کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی نیز در خصوص رعایت موارد بهداشتی در ایستگاه‌ها و داخل اتوبوس‌ها، اقداماتی از جمله ضد عفونی کردن روزانه اتوبوس‌ها و ایستگاه‌ها و کنترل و راهنمایی مسافران در تمامی خطوط به ویژه در مسیر تندرو توسط ناظران ویژه، استفاده اجباری از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و همچنین تهیه و فروش ماسک با قیمت مصوب دولتی در باجه‌های شارژ کارت بلیت را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه سوار شدن به اتوبوس بدون داشتن ماسک ممنوع است، تصریح کرد: با وجود این تمهیدات متأسفانه برخی از شهروندان بدون انتظار برای رسیدن اتوبوس خالی در برخی مسیرها، موارد بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی را نیز در داخل اتوبوس‌ها رعایت نمی‌کنند.

غنی زاده افزود: تا جایی که وظیفه ما در شرکت واحد اتوبوسرانی ایجاب می‌کند، همه موارد بهداشتی را رعایت می‌کنیم و انتظار داریم شهروندان جهت جلوگیری از شیوع و انتقال بیماری، موارد توصیه شده توسط کارشناسان بهداشتی را رعایت کرده و حتماً فاصله اجتماعی را مراعات و از ماسک استفاده کنند.

کد خبر 447092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.