امضاء تفاهم‌نامه همکاری برای ساماندهی کارگران ساختمانی و موقت شهر مشهد

معاون خدمات شهری شهردار مشهد از نهایی شدن تفاهمنامه همکاری مشترک میان ۱۲ دستگاه اجرایی استان و دو دستگاه مردم نهاد در خصوص ساماندهی کارگران ساختمانی و موقت در شهر مشهد خبر داد.

مهدی یعقوبی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: طرح ساماندهی کارگران ساختمانی و موقت که از مدتی قبل با راه اندازی چهار ایستگاه موقت و یک ایستگاه دائمی در نقاط مختلف شهر اجرایی شد، توانست رضایت قابل قبولی را در میان مردم، کارگران و پیمانکاران کسب کند و در همین راستا بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد مقرر شد تا بهمن ماه سال جاری تعداد ایستگاه‌های ساماندهی کارگران در سطح شهر مشهد به ۱۲ ایستگاه برسد.

وی با بیان اینکه مشهد به عنوان نخستین کلانشهر پیشگام در زمینه ساماندهی کارگران ساختمانی و موقت گام‌های بسیار مناسبی برداشته است، افزود: تاکنون بیش از شش هزار نفر از کارگران ساختمانی در این جایگاه‌ها ثبت‌نام کرده‌اند و از طریق این جایگاه‌ها، توسط مردم، پیمانکاران و شهرداری مشهد، در قالب پروژه‌های مختلف به کارگیری شده‌اند.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد ادامه داد: طرح ساماندهی کارگران ساختمانی و موقت طرحی بسیار کلان است و اجرای مطلوب آن نیازمند همکاری همه جانبه بسیاری از دستگاه‌های متولی و اجرایی است.

وی ادامه داد: در همین راستا و طی جلسات مختلف مقرر شد تا تفاهم‌نامه‌ای میان ۱۲ دستگاه متولی شامل استانداری، فرمانداری مشهد، شهرداری مشهد، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، اداره کل تأمین اجتماعی خراسان رضوی، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، صدا و سیمای خراسان رضوی، اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی و دادستانی عمومی و انقلاب استان و دو انجمن مردم نهاد منعقد شود تا از طریق این تفاهم نامه، هرکدام از دستگاه‌های اجرایی وظایف و تعهدات مشخصی را برعهده بگیرند.

یعقوبی تصریح کرد: در جلسه‌ای که به میزبانی استانداری خراسان رضوی برگزار شد، متن تفاهم نامه همکاری مشترک میان دستگاه‌های اجرایی نهایی شد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این متن طی هفته آینده به امضای تمامی دستگاه‌های متولی خواهد رسید.

کد خبر 447070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.