پیش‌بینی افزایش شدید گوشی‌های 5G تا سه سال آینده

مؤسسه تحقیقاتی نیوزو اعلا م کرد که سال 2020 سال سرنوشت سازی برای بازار تلفن همراه در جهان خواهد بود چرا که تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند به سه و نیم میلیارد نفر خواهد رسید.

به گزارش ایمنا، مؤسسه تحقیقاتی نیوزو، اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان از سه و نیم میلیارد نفر عبور خواهد کرد.

به عبارتی دیگر می‌توان گفت ۴۵ درصد از کل جمعیت جهان به گوشی‌های هوشمند مجهز خواهند شد.

این مؤسسه در گزارش خود درباره بازار جهانی موبایل نوشت که در سال ۲۰۲۰ یک چهارم کل کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان را مردم چین تشکیل می‌دهند.

دیگر مناطق نظیر جنوب آسیا، کشورهای منطقه صحرای آفریقا، آسیای جنوب شرق و آمریکای لاتین نیز بخش قابل توجهی از رشد تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان را به خود اختصاص خواهند داد و دلیل این مسئله بهبود دسترسی به اینترنت و گسترش تزریق گوشی‌های همراه در این کشورها است.

گزارش مؤسسه تحقیقاتی نیوزو نشان می‌دهد که تا پایان سال جاری تعداد کاربران متصل به شبکه نسل پنجم تلفن همراه در سراسر جهان به حدود ۲۰۰ میلیون نفر معادل ۵ درصد کاربران گوشی‌های هوشمند خواهد رسید.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۲۳ تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان به ۴.۸ میلیارد نفر خواهد رسید که ۴۲.۷ درصد آنها به شبکه نسل پنجم دسترسی خواهند داشت.

مؤسسه تحقیقاتی نیوزو می‌گوید اگرچه توسعه شبکه نسل پنجم تلفن همراه با برخی موانع روبرو بوده اما در آینده شاهد رشد فضایی آن خواهیم بود. پ

منبع: فارس

کد خبر 446873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.