علائم بارز بیماری‌های حاد تنفسی را بشناسید

افراد با شناخت مختصری از علائم بارز بیماری‌های حاد تنفسی می‌توانند تا حدودی بیماری خود را مهار کنند.

به گزارش ایمنا، همزمان با نزدیک شدن به فصل سرما، فصل شیوع ویروس آنفلوانزا هم آغاز می‌شود. با این حال، شیوع آنفلوانزا در سال جاری با سال‌های گذشته تفاوت دارد چرا که جهان امسال شاهد شیوع مرگبار ویروس کرونا است. محققان درباره تلاقی شیوع ویروس آنفلوانزا و کووید ۱۹ در فصل پاییز هشدار می‌دهند، به خصوص آنکه این دو بیماری دارای علائم مشترک هستند و هر دو ریه‌ها را درگیر می‌کنند.

با سرد شدن هوا در کنار ویروس کرونا حتماً شاهد بروز انواع بیماری‌های حاد تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا خواهیم بود. شاید بیماری‌های حاد تنفسی بسیار شبیه به هم باشند اما سرعت انتقال، ماندگاری و سبک بودن آن‌ها با هم متفاوت است.

بهتر است افراد تا حدودی خودشان هم مطالعاتی در این باره داشته باشند تا بتوانند به خوبی ویروس کرونا را شناسایی کرده و درمان خود را شروع کنند. به شدت علائم شبیه به هم هستند پس افراد باید در صورت مشاهده هر کدام از این علائم فوراً خود را محدود و قرنطینه کنند تا از نوع بیماری خود مطلع شوند.

شناخت حدودی علائم بیماری‌های حاد تنفسی

بروز این علائم و نشانه‌ها به معنای نخستین و شایع‌ترین علامت بیماری است. اگر افراد این نوع علامت‌ها و نشانه‌ها را در خود دیدند، در شرایط فعلی حتماً با پزشک مربوطه در میان گذاشته تا بتوانند به سرعت پیشگیری کنند. ویروس کرونا و شروع علائم تدریجی با علائمی چون سردرد، تب، از دست رفتن حس بویایی یا چشایی، خستگی، دردهای عضلانی یا بدنی، تنگی نفس، سرفه خشک و گلودرد نمود پیدا می‌کند.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آنفلوآنزا فصلی و با علائم تدریجی سردرد، تب، آبریزش یا گرفتگی بین، گلودرد یا خستگی، سرفه یا تنگی نفس- و دردهای عضلانی یا بدنی نمودار می‌شود. سرماخوردگی هم با علائمی چون آبریزش یا گرفتگی بینی، اشک ریزش، گلودرد یا سرفه، عطسه کردن و ترشح پشت حلق نشان داده می‌شود.

کد خبر 446725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.