لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد

در جلسه عصر یکشنبه هیئت وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور، مسائل اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، رئیس جمهور در این جلسه اظهار کرد: گرچه شرایط زندگی بر اثر تحریم‌های بی سابقه آمریکا بسیار سخت و دشوار شده است، اما توانمندی‌های کشور نیز در مقایسه با دهه‌های قبل چنان افزایش یافته که دشمن از شکست دادن نظام اسلامی مأیوس شده است و با این توانمندی و مقاومت مردم غیور ایران، شکستن دشمن دور نیست.

تصویب لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در دولت

دولت به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده را مصوب کرد تا جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.
به موجب لایحه مذکور، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷/۲/۱۷ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید می‌شود.

اختصاص اعتبار بابت تسویه تنخواه پرداختی به منظور تأمین امکانات و تجهیزات برای اطفا حریق جنگل‌ها و مراتع
هیأت دولت با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بابت تسویه تنخنواه پرداختی به منظور تأمین امکانات، تجهیزات و سایر هزینه‌های ضروری برای اطفا حریق جنگل‌ها و مراتع کشور موافقت کرد.

همچنین سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

موافقت دولت با انحلال شرکت مادر تخصصی حمل و نقل ریلی کشور

هیأت وزیران به استناد مصوبه مجمع عمومی شرکت مادر تخصصی حمل و نقل ریلی کشور و به پیشنهاد وزارت کشور، با انحلال شرکت مادر تخصصی حمل و نقل ریلی کشور موافقت کرد.

بررسی وضعیت شرکت‌های دولتی زیانده در سال مالی ۱۳۹۷

هیأت وزیران در ادامه، به بررسی وضعیت شرکت‌های دولتی زیان ده در سال مالی ۱۳۹۷ پرداخت و در مورد ادامه فعالیت آنها در بخش دولتی یا واگذاری و یا انحلال آنها تصمیم گیری کرد.

تصویب لایحه الحاق دولت ایران به موافقتنامه اروپایی حمل و نقل محصولات خطرناک از طریق جاده
هیأت وزیران لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه اروپایی حمل و نقل محصولات خطرناک از طریق جاده (ADR) را مصوب کرد تا جهت سیر مراحل و تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

بر اساس موافقتنامه یادشده، حمل و نقل بین المللی کالاهای خطرناک منوط به رعایت مواردی از قبیل اصول مربوط به بسته بندی کالا، برچسب آنها و همچنین ساخت، تجهیز و بهره برداری از وسایل نقلیه‌ای که کالاهای موردنظر را حمل می‌کنند، می‌باشد.

تعیین رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عراق

با تصویب دولت، وزیر نیرو به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عراق تعیین شد.

اصلاح تاریخ تصویب لایحه آئین نامه مؤسسه‌های به رسمیت شناخته شده (آر- اُ) در زمینه ارائه خدمات صدور گواهینامه‌های قانونی فنی و ایمنی دریایی الحاقی به کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا

هیأت وزیران با اصلاح لایحه آئین نامه مؤسسه‌های به رسمیت شناخته شده (آر-اُ) در زمینه ارائه خدمات صدور گواهینامه‌های قانونی فنی و ایمنی دریایی الحاقی به کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا (سولاس) موافقت کرد.

کد خبر 446664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.