جذب نیروهای عملیاتی آتش‌نشانی از بانوان/ وجود ۲۹۶ ساختمان پر خطر در بندرعباس

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از جذب نیروهای عملیاتی زن برای نخستین بار در سال جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، فرجام دانش در جمع اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی (۷ مهر) اظهار کرد: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا برای روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی گردهمایی هرساله برگزار نمی‌شود تنها مسابقات دومیدانی و پینت بال را برگزار کردیم و در مراسمی مختصر در فضای باز از آتش‌نشان‌های نمونه شهر بندرعباس تقدیر می‌کنیم.

وی با اشاره به عملکرد این سازمان گفت: در یک سال اخیر یک هزار و ۴۸۰ آتش‌سوزی، یک هزار و ۶۴۹ امداد و نجات و یک هزار و ۵۳۸ نجات‌یافته داشتیم که نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش آتش‌سوزی، ۷ درصد افزایش امداد و نجات داشته در حالی که تعداد نجات‌یافتگان ما ۸ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه قرار است به‌زودی یک ایستگاه نوع A به‌عنوان ایستگاه مادر برای پوشش صنایع غرب بندرعباس و روستاهای اطراف آن ساخته شود، افزود: ۷۰ روستا در استان هرمزگان موفق به دریافت ماشین آتش‌نشانی شده‌اند، اما متأسفانه در اکثر مواقع آماده به‌کار نیستند و نظارت خوبی بر روی آن‌ها صورت نمی‌گیرد، از این رو دهیارها باید بر این ماشین‌ها نظارت داشته باشند.

فرجام دانش خاطرنشان کرد: امسال مجوز جذب ۳۰ نفر نیروی عملیاتی در آتش‌نشانی بندرعباس را گرفته شده و برای ایستگاه مادر که به‌زودی ساخته می‌شود نیز مجوز جذب ۶۰ نیروی عملیاتی خانم و آقا را گرفته و در نظر داریم و در این راستا حداقل ۱۰ نیروی خانم را جذب این ارگان کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: پس از آتش‌سوزی که در ساختمان درمانگاه سینا تهران اتفاق افتاد به‌صورت جدی‌تر در زمینهٔ بازدید از ایمنی ساختمان‌های پرخطر ورود کردیم و جلساتی را با دستگاه‌های نظارتی تشکیل دادیم چراکه شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند در این زمینه ورود کند و به افزایش همکاری دستگاه‌های نظارتی نیاز دارد از مردادماه سال جاری تاکنون به ۲۹۶ ساختمان پرخطر مهلتی سه ماهه برای رفع موارد پرخطر داده‌ایم و در صورت بی‌توجهی از طریق دستگاه قضائی ورود می‌کنیم. از میان ساختمان‌های بازرسی‌شده ۴۲ ساختمان پایان کار نداشته‌اند.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد ساختمان‌های تجاری و بازارهای بندرعباس پایان کار ندارند، اظهار کرد: اگر مدیریت واحد شهری وجود داشته باشد ساختمانی که مجوزهای شهرداری را نداشته باشد، انشعاب آب و برق و … را نیز دریافت نمی‌کند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس افزود: متأسفانه درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های شهر بندرعباس آن‌طور که باید ازلحاظ ایمنی استاندارد نیستند، به همه بیمارستان‌های بندرعباس نیز اخطارهای لازم را فرستاده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا در یک سال گذشته ۲۹ درصد کاهش آموزش شهروندی داشته‌ایم، افزود: سازمان آتش‌نشانی از اولین ارگان‌هایی بود که از اسفند سال ۹۸ و شیوع ویروس کرونا وارد شد و با استفاده از کمک‌های مردم گروه نام را تشکیل دادیم، تیم‌های خودرویی و تیم‌های فوگر ما کار ضدعفونی خیابان‌های اصلی و اماکن پرخطر، سالن‌های کنفرانس، قرنطینه و ادارات پرتردد را انجام دادند.

کد خبر 446641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.