یک فوریت طرح افزایش بودجه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرحی برای افزایش بودجه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را تصویب کردند.

به گزارش ایمنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز-یکشنبه-مجلس شورای اسلامی با ۱۵۴ رأی موافق، ۴۲ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده با دو فوریت طرح حذف بند ن تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۷ مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین با یک فوریت این طرح با ۱۷۰ رأی موافق، ۳۳ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده حاضر موافقت کردند.

جلیل مختار نماینده آبادان به عنوان متقاضی این طرح گفت: طبق قانون باید یک درصد از درآمد حاصل از عوارض آلایندگی در کشور به شهرداری‌ها و دهیاری اختصاص پیدا کنند، اما در لایحه بودجه ۹۹ تصویب شد که ۳۵ درصد از این میزان اعتبار به صندوق توسعه محیط زیست اختصاص پیدا کند که یکی از بزرگترین ظلم‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است.

سید علی موسوی نماینده ملکان به عنوان مخالف گفت: این طرح همان مواردی است که پیش از این در بودجه سنواتی آمده است ما باید به دنبال تصویب قوانینی باشیم که وضع معیشت مردم را بهتر کند در حال حاضر دهک‌های پایین جامعه در حال له شدن هستند.

حمزه امینی نماینده هشترود به عنوان موافق این طرح گفت: در حال حاضر شهرداری‌ها توان پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارد و در این شرایط بودجه آنها هم کم شده و شهرداری‌ها با کمبود درآمد رو برو هستند که در این طرح این وضعیت سامان پیدا می‌کند.

منبع: ایرنا

کد خبر 446573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.