نصب دوربین‌های پلاک‌خوان در قزوین

سرپرست معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: به منظور کنترل معاینه فنی خودروها در شهر، نصب دوربین‌های پلاک‌خوان در دستور کار شهرداری قرار دارد.

به گزارش ایمنا، شیما زرآبادی‌پور اظهار کرد: در حال حاضر دو دوربین پلاک‌خوان در بلوار آیت‌اله خامنه‌ای نصب هستند و تا پایان امسال به سامانه سیمفا متصل خواهند شد.

وی ادامه داد: دو دوربین پلاک‌خوان دیگر نیز خریداری و در سطح شهر نصب خواهد شد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین افزایش امنیت شهری و کنترل ترافیک و گستردگی پهنه نظارت را از مزیت‌های نصب این دوربین‌ها برشمرد و افزود: این دوربین‌ها به ایجاد شرایط ایمن‌تر در شهر کمک می‌کند.

رزآبادی‌پور گفت: با اتصال این دوربین‌ها به سامانه سیمفا با استفاده از اطلاعات دوربین‌ها و دیتا بانک، خودروهای مشمول فاقد معاینه فنی توسط پلیس جریمه و اعمال قانون خواهند شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر سالانه ۳۰ هزار خودرو به مرکز معاینه فنی شهید رجایی مراجعه کرده و برگ معاینه فنی دریافت می‌کنند.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: بنا داریم مرکز معاینه شماره دو را به صورت مشارکتی راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: شهرداری ۹۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، ۳۰ دستگاه دوربین‌های ثبت تخلف سرعت و شش دستگاه دوربین ثبت عبور از چراغ‌قرمز در سطح شهر قزوین نصب‌کرده است و هم‌اکنون ۳۶ تقاطع هوشمند مرکزی در سطح شهر وجود دارد که تا پایان سال این تعداد به ۴۰ دستگاه می‌رسد.

کد خبر 446553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.