حاجی زاده: در حوزه هوافضا در تراز جهانی قرار داریم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه توانمندی‌ها و دستاوردهای حوزه دفاعی را مرهون دوران باشکوه دفاع مقدس دانست و گفت: امروز به لطف و عنایت الهی درحوزه خودکفایی و دستیابی به فناوری‌های دفاعی به ویژه در حوزه هوافضا در تراز جهانی قرار داریم.

به گزارش ایمنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آئین افتتاح نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های راهبردی نیروی هوافضای سپاه اظهار کرد: امروز به لطف و عنایت الهی در حوزه خودکفایی و دستیابی به فناوری‌های دفاعی به ویژه در حوزه هوافضا در تراز جهانی قرار داریم.

وی افزود: امروز اگر صحبت از حوزه موشکی زمین به زمین پدافند هوایی و رادارها، پهپاد، جنگ الکترونیک و ماهواره می‌شود نباید جایگاه خود را در منطقه جست و جو کنیم بلکه در این بخش‌ها به طور قطع در زمره ۱۰ کشور اول جهان قرار داریم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه توانمندی‌ها و دستاوردهای حوزه دفاعی را مرهون دوران باشکوه دفاع مقدس توصیف و تصریح کرد: در دوران جنگ تحمیلی آموختیم که باید قوی شویم خودکفا شویم چرا که ضعیف بودن در این دنیا محکوم به نابودی است.

حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه با ایجاد پارک ملی هوافضا و نمایشگاه اقتدار و خودباوری بنا داریم تجربیات و الگوی پیشرفت را به نسل‌های جدید منتقل کنیم، گفت: امروز در این نمایشگاه از موشک اسکاد بی روسی موشک‌های نقطه زن دزفول ذوالفقار، عماد و خرمشهر را مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: با راه اندازی این نمایشگاه بسیاری از فناوری‌های جدید و تجهیزات پیشرفته برای رشته‌های فنی دانشگاه قابل بهره‌برداری است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه پلکسی اون پهپادی شامل پهپادهای ام کیو وان، آرکیو ۱۷۰، هواپیمای ام کیو فور، گلوبال هاوک ساقط شده آمریکایی و پهپادهای ایرانی در معرض دید قرار دارد.

کد خبر 446530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.