۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
هوای اصفهان در وضعیت سالم

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۸۷ سالم گزارش می شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز یکشنبه - ششم مهر - با میانگین ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر، بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۸۷ در وضعیت سالم است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۹، خیابان استانداری روی عدد ۹۶، بزرگراه خرازی روی عدد ۹۲، خیابان دانشگاه روی عدد ۷۴، خیابان پروین روی عدد ۶۶ و خیابان رودکی روی عدد ۷۲ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۷۳، مبارکه با میانگین ۶۱ و نجف آباد با میانگین ۷۰ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 446454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.