ایران استفاده صلح آمیز از فناوری هسته‌ای را با عزمی مضاعف پیش می‌برد

سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد: ایران با نگرش استفاده صلح آمیز از فناوری هسته‌ای، برنامه‌های علمی خود را در حوزه‌های سلامت، کشاوزی، غذا، رادیودارو، ایزوتوپ‌های پایدار به طور دقیق و با عزمی مضاعف پیش می‌برد.

به گزارش ایمنا، سازمان انرژی اتمی ایران به مناسبت ۲۶ سپتامبر روز جهانی نابودی کامل تسلیحات هسته‌ای در رشته توییتی نوشت: روز جهانی نابودی تسلیحات هسته‌ای، فرصتی برای اصلاح تفکر مستبد جهانی نسبت به موضوع استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای است.

امروز کشورهای زیادی روی به استفاده از انرژی هسته‌ای آورده‌اند، اما جمهوری اسلامی ایران با رویکردی شفاف بیشترین همکاری‌ها را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته است که این موضوع حقانیت استفاده به حق از این انرژی را برای ملت ایران ثابت می‌کند.

این سازمان با نگرش استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای، برنامه‌های علمی خود را در حوزه‌های سلامت، کشاورزی، غذا، رادیو دارو، ایزوتوپ‌های پایدار و… به طور دقیق و با عزمی مضاعف پیش می‌برد و تحریم‌های علمی دانشمندان هسته‌ای ایران در اصل راهبردی برنامه هسته‌ای (ایران) خللی ایجاد نخواهد کرد.

همان گونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند جمهوری اسلامی هرگز در پی تسلیحات هسته‌ای نیست و هرگز از حق ملت خود در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای چشم‌پوشی نخواهد کرد.

کد خبر 446426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.