اجرای طرح ترمیم درختان آسیب‌دیده کهنسال در بندرعباس

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهری شهرداری بندرعباس از ترمیم درختان آسیب‌دیده با مواد پلی اورتان خبر داد و گفت: این طرح با توجه به موفقیت‌آمیز بودن نتایج آن از مرحله پایلوت خارج‌ شده و از پاییز در تمام مناطق شهرداری بندرعباس اجرایی می‌شود.

مصطفی خادم در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری فضای سبز با روش‌های نوین علمی، اظهار کرد: توسعه فضای سبز تنها بخشی از وظایف بوده و حفظ و نگهداری از آن بخش مهم دیگری از وظایف و دغدغه‌ها است.

وی حفظ و نگهداری از فضای سبز را نیازمند توجه به دستاوردهای روز دنیا دانست و افزود: امروز حفظ و نگهداری فضای سبز و درختان به‌صورت تخصصی و علمی مورد توجه قرار گرفته و سازمان نیز همگام با علوم روز در این حوزه حرکت می‌کند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از آغاز اجرای طرح ترمیم و پانسمان درختان آسیب‌دیده با مواد پلی اورتان در بندرعباس خبر داد و گفت: این طرح با مواد پلی اورتان به‌صورت آزمایشی و نوآورانه با تعدادی از درختان به‌صورت پایلوت آغاز شد.

وی با بیان اینکه عوامل مختلفی مانند سوسک چوب‌خوار و به دنبال آن موریانه، منجر به ایجاد حفره در تنه درختان می‌شود، خاطرنشان کرد: مواد پلی اورتان خاصیت چسبندگی داشته و تمام حفره‌های درختان را پر کرده و مانع نفوذ هوا و رطوبت به‌عنوان دو عامل گسترش پوسیدگی در تنه درخت می‌شود.

خادم با اشاره به دیگر ویژگی‌های این مواد، ادامه داد: پلی اورتان آتش‌زا نبوده و دارای ویژگی‌هایی برای تحمل دمای بالا و پایین محیط است که ماندگاری بالا و خاصیت ارتعاشی آن کمک می‌کند با رشد درخت، تنه درخت دچار آسیب‌دیدگی بیشتر و ترک‌خوردگی نشود.

کد خبر 446359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.