رفع بیش از ۶۸ هزار مورد سد معبر در مشهد

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از رفع بیش از ۶۸ هزار مورد سد معبر در شش ماهه نخست سال جاری در سطح شهر خبرداد.

علیرضا صحراگرد در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: سد معبر یکی از مهم‌ترین معضلات خدمات شهری است که می‌تواند علاوه بر ایجاد نازیبایی در محیط‌های شهری آرامش شهروندان را نیز دچار مخاطره کند به همین منظور اقدامات مختلفی در راستای مقابله با این معضل شهری به صورت شبانه‌روزی در سطح شهر مشهد در حال انجام است.

وی افزود: مواردی نظیر تابلوهای تبلیغاتی غیر مجاز، قراردادن اشیا در معابر، قرارگیری خودروهای فرسوده در معابر، دست‌فروش‌ها و بخشی از موارد تخلفات در حوزه سد معبر است که در این میان قراردادن اقلام و اشیا در معابر و نصب پرده‌های تبلیغاتی غیرمجاز در صدر تخلفات حوزه سد معبر قرار دارند و در نیمه اول سال‌جاری بیش از ۱۸ هزار اخطاریه برای متخلفین صادر شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: در سال ۹۸ نیز بیش از ۱۲۴ هزار مورد سد معبر این حوزه مرتفع شد و در مجموع بیش از ۴۲ هزار مورد اخطاریه صادر شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۳۰ نفر نیرو در قالب ۹۳ اکیپ رفع سد معبر در سطح مناطق مختلف شهر مشهد مشغول هستند، افزود: در سال‌های اخیر یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شهرداری مشهد، توانمندسازی و آموزش افراد فعال در حوزه سد معبر در راستای افزایش دانش اجرایی و عملیاتی آنها بوده است.

صحراگرد گفت: در همین راستا جلسات آموزشی مختلفی با موضوعاتی از قبیل مسئولیت‌پذیری اجتماعی، آشنایی با قوانین و مقررات، عدالت ترمیمی و… به صورت ماهانه برای نیروهای شاغل در حوزه سد معبر برگزار می‌شود تا این افراد با استفاده از روش‌های منطقی و با رفتاری مناسب، نسبت به رفع سد معبر اقدام کند.

کد خبر 446347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.