شاخص کیفی هوای اصفهان "قابل قبول" است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان تا صبح امروز با میانگین ۹۵ در وضعیت (قابل قبول) سالم ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه - پنجم مهر - با میانگین ۹۵ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای این کلانشهر در حال حاضر به دلیل قطع بودن سامانه پایش برخط در دست نیست.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ۱۲ ساعت گذشته در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۲۷، خیابان‌های استانداری و دانشگاه روی عدد ۸۸، بزرگراه خرازی روی عدد ۹۷، خیابان پروین روی عدد ۸۶ و خیابان رودکی روی عدد ۸۴ ثبت شده است.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۸۸، نجف آباد با میانگین ۸۶، سجزی با میانگین ۹۹ و مبارکه با میانگین ۷۲ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 446253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.