تلاش آمریکا برای تحریم ایران، محکوم به شکست است

وزیر امور خارجه روسیه گفت: تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد ایران هیچ دورنمایی برای تحقق ندارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سرگئی لاوروف در نشست خبری مشترک با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مسکو، اظهار کرد: ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که به رغم اراده جامعه جهانی، بر این باور است که تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد ایران به درخواست واشنگتن بازگردانده می‌شود.

وی افزود: این تلاش‌ها با ابزار غیرقانونی هیچ دورنمایی برای تحقق ندارند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تصریح کرد: تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی است و به وجهه و اعتبار سازمان ملل ضربه می‌زند.

لاوروف گفت: در مجموع، وسوسه برخی کشورها برای جست و جوی مقصران در مسائل داخلی این کشورها افزایش می‌یابد. تلاش برخی کشورها برای استفاده از وضع جاری برای پیشبرد منافع زودگذر و سودجویانه و تسویه حساب با دولت‌های نامطلوب یا رقبای ژئوپلیتیکی افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: به رغم بسیاری مخالفت‌ها، تحریم‌های یکجانبه همچنان از سوی برخی کشورها بکار گرفته می‌شود که به وجهه شورای امنیت سازمان ملل خدشه وارد می‌کند.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: روسیه حدود ۱۰ روز پیش از دولت آلمان، درخواست دسترسی بخش کنسولی سفارت این کشور در برلین به الکسی ناوالنی کرد که مدتی در بیمارستان برلین بستری شده بود.

لاوروف افزود: ما هیچ پاسخی از دولت آلمان برای درخواست خود در مورد ناوالنی دریافت نکردیم. به همین دلیل امیدواریم که شرکای ما متوجه شوند که گفت و گوی با ما از موضع برتر که حتی به خود زحمت نمی‌دهند به درخواست قانونی ما پاسخ دهند و فقط متکبرانه خواسته خود را مطرح می‌کنند، بی فایده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 446154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.