آخرین آمار کرونا در استان فارس در سوم مهر

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در سوم مهر ماه را تشریح کرد.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ پنجشنبه سوم مهرماه، اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، بیش از ۲۸۲ هزار و ۴۴۱ نفر از مردم این استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۵۱ هزار و ۳۱۲ مورد مثبت قطعی ابتلاء شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، پنج نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به ۹۵۶ نفر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبودیافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۴۷ هزار و ۵۸۹ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

همتی با بیان اینکه در وضعیت کنونی ۷۰۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۸۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی تاکید کرد: همچنان استفاده از ماسک، دوری از تجمعات و پرهیز از ترددهای غیر ضرور تنها راه مقابله با ویروس کرونا است.

به گزارش ایمنا، به موجب آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان فارس هم اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر) بیماری قرار دارد.

کد خبر 446136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.