تهیه اطلس تصادفات شهری قزوین

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از تهیه و تدوین اطلس تصادفات این شهر در تحلیل و همکاری مشترک میان شهرداری و پلیس خبر داد.

به گزارش ایمنا، شیما زرآبادی‌پور اظهار کرد: اطلاعات مربوط به تصادفات شهر قزوین از سال ۹۴ تا ۹۸ در قالب اطلس تصادفات طی تحلیل و همکاری مشترک با پلیس راهور تهیه و تحلیل شده است.

وی افزود: در بخشی از این اطلس تقاطع‌های حادثه‌خیز شهر بر مبنای فراوانی و شدت به تعداد ۱۹ مورد مشخص شده که تقاطع ولیعصر (عج)، نسیم شمال بلوار تاکستان، تقاطع دادگستری، میدان مینودر تقاطع نسیم شمال بلوار میرزا کوچک خان، میدان خلیج فارس، میدان تهران قدیم از جمله آنها است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین ادامه داد: بیشترین عامل انسانی مؤثر در تصادفات مربوط به عجله و شتاب بی‌مورد است که با افزایش سرعت منجر به شدت تصادف می‌شود.

زرآبادی‌پور تصریح کرد: برنامه خود را بر مبنای استراتژی کاهش تصادفات در نظر گرفته‌ایم که کاهش سالانه ۱۰ درصد از آمار تصادفات در دوره پنج ساله بخشی از اهداف ما است.

وی با تاکید بر اینکه اعمال قانون در ساعات اوج ترافیک منجر به کاهش وقوع تصادفات می‌شود، خاطرنشان کرد: بازه‌های سنی ۲۰ تا ۳۰ سال و همچنین ۳۰ تا ۴۰ سال بیشترین حادثه‌دیدگان تصادفات در شهر قزوین هستند و پراید و موتورسیکلت بیشترین وسیله نقلیه در تصادفات بوده است.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین اضافه کرد: شهرداری قزوین ۹۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری نصب کرده و تعداد دوربین‌های ثبت تخلف سرعت ۳۰ دستگاه است.

زرآبادی‌پور عنوان کرد: ۳۶ تقاطع هوشمند مرکزی در سطح شهر وجود دارد که تا پایان سال به ۴۰ دستگاه می‌رسد؛ ضمن اینکه شش دستگاه دوربین ثبت عبور از چراغ قرمز در سطح شهر نصب شده است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی صفحه اینستاگرامی به نشانی @trafficqazvin با هدف انتشار مطالب، فیلم و عکس‌های آموزشی و هشداردهنده مرتبط با حوزه حمل‌ونقل و ترافیک و همچنین تهیه و انتشار جزوه‌های آموزشی از جمله اقدامات آموزشی، اطلاع‌رسانی و فرهنگی این معاونت است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین ارائه آمار فوتی‌های تصادفات ۹۸ و ۹۹ از سوی پزشکی قانونی، ارائه داده‌ها و مشارکت مالی بیمه‌ها در کاهش تصادفات شهر قزوین در نقاط دارای اولویت توسط بیمه‌ها و افزایش روشنایی معابر در نقاط حادثه‌خیز توسط شرکت برق را از جمله نیازمندی‌ها برای رفع نقاط حادثه‌خیز دانست.

زرآبادی‌پور اظهار کرد: برخی اقدامات از سوی پلیس و دستگاه قضا همچون پلمب کاربری‌های جاذب سفر و حادثه‌ساز همچون نمایشگاه‌های خودرو به واسطه پذیرش خارج از ظرفیت در نمایشگاه‌ها بخش دیگری از این نیازمندی‌ها را تشکیل می‌دهد.

کد خبر 446089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.