سینمای دفاع مقدس روی میز نقد

تازه ترین برنامه «نقد سینما» شبکه پنج سیما با یک پرونده جدید و گفتگوی ویژه با موضوع سینمای دفاع مقدس روی آنتن می رود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، برنامه نقد سینما با هدف بررسی و تحلیل سینمایی «آبادان ۱۱۶۰» در آستانه چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس ساعت ۲۲ روز جمعه چهارم مهر تماشایی می‌شود.

در بخش ابتدایی نقد سینما، امیر رضا مافی به بهانه اکران فیلم سینمایی «آبادان ۱۱۶۰» میزبان آرش خوشخو منتقد سینما و مینو خانی استاد دانشگاه و منتقد است تا آن را واکاوی و تحلیل نمایند.

گفتگوی ویژه این قسمت از «نقد سینما» با حضور چهره‌های شناخته شده سینمای دفاع مقدس تماشایی می‌شود. سید جواد هاشمی بازیگر و کارگردان، علیرضا اسحاقی نویسنده و بازیگر سینمای دفاع مقدس و روح الله برادری تهیه کننده در این گفتگو حضور دارند تا ضمن مرور آثار سینمای دفاع مقدس و ارزیابی آن، عملکرد و اوضاع فعلی سینمای دفاع مقدس را نیز بررسی و تشریح کنند.

در بخش بعدی بهروز افخمی در ادامه مباحث تخصصی، به مناسبت هفته دفاع مقدس خاطرات حرفه ای و تجربیات خود را از دوران دفاع مقدس تبیین می‌کند و سینمای دفاع مقدس را با برخی آثار جنگی سینمای بین‌الملل مقایسه خواهد کرد.

گفتگو با مجتبی فرآورده سخنگوی اتحادیه تهیه کنندگان سینمابخشی دیگر از برنامه نقد سینما است.

در این قسمت از برنامه موضوعات مرتبط با اتحادیه تهیه کنندگان و سینما گران نیز بیان خواهد شد و مخاطبان می‌توانند با شماره ۱۰۰۰۰۵۱۶ با عواما برنامه در ارتباط باشند.

کد خبر 446083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.