احداث ۱۷ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری تا پایان سال

شهردار منطقه ۱۷ پایتخت، از احداث ۱۷ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری پیوسته و ایمن در این شهر تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایمنا، محمود کلهری با اشاره به اقدامات منطقه ۱۷ شهرداری تهران برای توسعه دوچرخه سواری اظهار کرد: قطعاً امروز در دنیا استفاده از دوچرخه به عنوان بهترین و پاک‌ترین مدل حمل و نقلی به شدت مورد توجه قرار گرفته و بسیاری کلانشهرهای دنیا توسعه دوچرخه سواری را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی افزود: در کلانشهر تهران نیز از ابتدای دوره فعالیت آقای حناچی به عنوان شهردار تهران موضوع استفاده از دوچرخه و دوچرخه سواری به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفت و کمپین سه شنبه‌های بدون خودرو شروع به فعالیت کرد و به صورت مستمر نیز پیگیری می‌شود.

شهردار منطقه ۱۷ ادامه داد: در این منطقه شهری نیز اقدامات خوبی اجرا شده و با استفاده از ظرفیت سایر نهادها و سازمان‌های مردم نهاد همزمان با اینکه شهروندان را به استفاده از دوچرخه و گسترش فرهنگ دوچرخه سواری دعوت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم شهروندان به این کمپین بپیوندند، زیرساخت‌های لازم نیز در سطح منطقه فراهم می‌شود.

کلهری تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با احداث مسیرهای امن و پیوسته که با بهره گیری از ایده‌های خلاق ساخته می‌شوند همچون ساخت مسیر دوچرخه امن با اختلاف سطح از معابر گام عملی جدی و مؤثری در این حوزه برداریم.

وی با اشاره به هدف گذاری ساخت ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری تا پایان سال ۱۴۰۰ در منطقه ۱۷ شهرداری تهران گفت: مقرر شده در سال جاری ۱۷ کیلومتر مسیر امن و پیوسته دوچرخه در سطح منطقه احداث کنیم. این مسیرها خاص و ویژه هستند به شکلی که پیوستگی و امنیت به عنوان دو مؤلفه اصلی در این حوزه مورد توجه قرار گرفته اند.

شهردار منطقه ۱۷ افزود: ۵۰ کیلومتر در مجموع هدف گذاری اصلی در منطقه ۱۷ قلمداد می‌شود که در صورت تحقق این مهم می‌توانیم اعلام کنیم مسیر دوچرخه سواری در منطقه کامل شده است. امیدواریم این ۵۰ کیلومتر تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 446069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.