ویژه‌برنامه‌های اوقاف اصفهان در هفته دفاع مقدس

معاون امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ویژه‌برنامه‌های اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برای هفته دفاع مقدس را تشریح کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام ولی‌اله روان در خصوص برنامه‌های هفته دفاع مقدس اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: برای این امر از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه دو دستورالعمل ارسال شده است.

معاون امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: بر این اساس اجرای ویژه‌برنامه‌هایی در ۲۸ بقعه شاخص استان اصفهان در دستور کار است و مابقی برنامه‌ها در دیگر بقاع به صورت مجازی خواهد بود.

وی با بیان اینکه فردا شب ویژه‌برنامه تجلیل از ۱۸ نفر از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در امامزاده سید محمد خمینی‌شهر برگزار می‌شود، ادامه داد: همچنین در این آئین که با حضور فرماندار این شهرستان که خود از جانبازان دفاع مقدس است برگزار می‌شود آئین تجلیل از رقیه‌های مدافعان حرم را خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام روان ادامه داد: منظور از رقیه‌های مدافعان حرم دختران زیر سه سال این عزیزان است که شناسایی شده و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

معاون امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان غبارروبی گلزار شهدا در همه امامزاده‌هایی که دارای گلزار شهدا هستند را از دیگر برنامه‌های در دستور کار برای هفته دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: دیدار بسیجیان ادارات اوقاف با خانواده‌های شهدا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز از دیگر اقدامات در دستور کار است.

وی ادامه داد: روز گذشته نیز آئین تجلیل از هشت نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس در ۱۰ امامزاده شاخص استان اصفهان هم‌زمان با سراسر کشور و به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد.

حجت‌الاسلام روان برگزاری یادواره شهدا در بقاع دارای گلزار شهدا را نیز از دیگر برنامه‌های در دستور کار بقاع متبرکه استان اصفهان اعلام کرد و گفت: همچنین ویژه‌برنامه‌ای از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و ناحیه‌های یک و دو اوقاف شهرستان اصفهان برای غبارروبی مزار شهدا، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و قرائت زیارت عاشورا برگزار خواهد شد.

معاون امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: همچنین باید توجه داشت که در هر یک از امامزاده‌های استان اصفهان که امکان برپایی نمایشگاه کتاب را داشته باشد این نمایشگاه برپا خواهد شد.

وی گفت: همچنین پیشکسوتان دفاع مقدس در برخی از بقاع متبرکه حضور یافته و به صورت مجازی این دوران را برای مخاطبان شبکه‌های اجتماعی بقاع روایتگری خواهند کرد.

کد خبر 446014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.