فعالیت قطار گردشگری در اسلواکی

مقامات محلی کوشیتسه، شهری در شرق کشور اسلواکی، با همکاری گروهی از مردم منطقه به بازسازی یکی از قطارهای بسیار قدیمی پرداختند که قرار است مسافران و گردشگران را به طور مستقیم از مرکز کوشیتسه به موزه باستان‌شناسی آن برساند.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، با راه‌اندازی قطار مسافربری جدید و در عین حال بسیار قدیمی کوشیتسه، شهروندان و گردشگران این شهر می‌توانند مسیر شهر تا موزه معروف باستان‌شناسی را به طور مستقیم و بدون هیچ‌گونه توقفی پشت سر بگذارند. هدف مقامات رسمی شهر از انجام پروژه فوق، پیوند ساکنان و گردشگران شهر با تاریخ کهن آن بود که نوسازی یک قطار قدیمی و از کار افتاده به بهترین شکل ممکن می‌توانست آن‌ها را در رسیدن به این هدف یاری کند. بسیاری از داوطلبان شهری در تکمیل پروژه فوق و نوسازی قطار به جا مانده از دوران ماقبل جنگ‌جهانی دوم مقامات محلی را یاری دادند و مسافران قطار را در مسیری جدید به سمت موزه باستان‌شناسی شهر هدایت کردند.


موزه باستان‌شناسی فوق که در فضایی رو باز قرار دارد، سال گذشته و قبل از ظهور ویروس کرونا تغییرات قابل توجهی را متحمل شد. در تغییرات جدید، ماکتی از یک قربانگاه به عنوان بخشی از موزه روباز قرار گرفته شد که در آن شرایط زندگی مردم در عصر برنز به تصویر کشیده شده است. موزه باستان‌شناسی علاوه بر پیوند بازدیدکنندگان و شهروندان کوشیتسه با تاریخ باستان آن، زمینه‌های زیادی را برای آموزش باستان‌شناسی به آنان فراهم می‌آورد. این مکان باستانی یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های اروپا به شمار می‌رود که هر ساله بسیاری از مردم این قاره و همچنین جهان را به خود جذب می‌کند.

قطار جدید کوشیتسه از هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است و هر واگن آن ظرفیت حمل تعداد ۴۸ مسافر را دارد. البته فعالیت آن فعلاً به صورت آزمایشی صورت می‌گیرد و قرار است تا پایان هفدهم اکتبر تمام نواقص احتمالی آن برطرف شود تا برای همیشه مسافران را از مرکز شهر به موزه باستان‌شناسی هدایت کند.

کد خبر 445967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.