انهدام باند سارقان در اصفهان

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای باندی که مرتکب انواع سرقت شده بودند، خبر داد و گفت: در بازرسی از مخفیگاه آنان ۱۰ میلیارد ریال اموال مسروقه کشف شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمدرضا هاشمی فر" اظهار کرد: مأموران کلانتری ۱۳ فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان در راستای مبارزه بی امان با سارقان و اجرای تدابیر قرارگاه مبارزه با سرقت فرماندهی انتظامی استان با یک کار گسترده علمی و پلیسی موفق شدند، هویت اعضای یک باند حرفه‌ای که مرتکب انواع سرقت‌ها شده بودند را شناسایی کنند.

وی افزود: مأموران با کسب اطلاعات لازم مخفیگاه این افراد را تحت کنترل در آورده و در یک عملیات هوشمندانه و ضربتی با هماهنگی مقام قضائی اعضای این باند را پیش از اینکه فرصت فرار پیدا کنند، دستگیر کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه متهمان دستگیر شده سه نفر هستند، اضافه کرد: این افراد سابقه دار و معتاد به مواد مخدر بوده و یکی از آنها نیز غیر بومی است.

وی افزود: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد این سارقان کلکسیونی از انواع سرقت شامل سرقت منزل، محتویات و قطعات خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه، گوشی تلفن همراه و لپ تاپ از طریق قاپ زنی و اموال موجود در ساختمان‌های نیمه ساز را مرتکب شدند که تا کنون ۱۰ فقره از این سرقت‌ها کشف شده اما تحقیقات برای کشف سرقت‌های احتمالی دیگر همچنان ادامه دارد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه این افراد، اموال مسروقه قابل توجهی شامل ابزار آلات، تلویزیون ال ای دی، لپ تاپ، گوشی تلفن همراه و تبلت، لوازم ساختمانی، باطری و تجهیزات جانبی خودرو، موتورسیکلت، دوچرخه، دوربین مداربسته، لوازم منزل، وسایل تزئینی، موتور کولر، سنگ فرز، دستگاه جوش، پمپ آب کف کش، سیم و کابل برق به همراه مقادیری مواد مخدر و آلات استعمال آنها و ۳ قبضه سلاح سرد کشف شد.

سرهنگ هاشمی فر خاطر نشان کرد: ارزش اموال مکشوفه در این عملیات برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه ۱۰ میلیارد ریال بوده که در این خصوص پرونده تشکیل و متهمان برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های عوامل انتظامی شرکت کننده در عملیات مذکور عنوان کرد: کسانی که در شرایط کنونی با سرقت، ناامنی و مزاحمت و سلب آسایش شهروندان باعث نگرانی و دغدغه خاطر شهروندان می‌شوند بدانند که پلیس مقتدرانه در صحنه حضور دارد و قاطعانه با آنها برخورد می‌کند.

کد خبر 445963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.