آرزوی سلامتی عبدالوهاب شهیدی برای محمدرضا شجریان

یکم مهر سالروز تولد ۹۹ سالگی عبدالوهاب شهیدی، از خوانندگان پیشکسوت موسیقی ایرانی است. به همین مناسبت برخی از اعضای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور در منزل این هنرمند، تولد او را گرامی داشتند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی مؤسسه هنرمندان پیشکسوت، عبدالوهاب شهیدی در روز تولد خود، ضمن آرزوی طول عمر و سلامتی برای دیگر هنرمندانی که در روز یکم مهر متولد شده‌اند، با اشاره به زادروز محمدرضا شجریان، جویای احوال او شد و اظهار کرد: امیدوارم سلامتی و بهبود آقای شجریان هر چه زودتر حاصل شود. من هر وقت که یکی از کارهای او را می‌شنوم برایش آرزوی سلامتی می‌کنم و این شعر خیام در ذهنم خطور می‌کند:

«جامی است که عقل آفرین می‌زندش / ‏صد بوسه ز مهر بر جبین می‌زندش
این کوزه‌گر دهر چنین جام لطیف / ‏‬ می‌سازد و باز بر زمین می‌زندش»

مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت در این دیدار گفت: برای ما موجب خوشحالی و خرسندی بسیار است که در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که استاد عبدالوهاب شهیدی را درک کرده‌ایم. استاد شهیدی از هنرمندان نجیب و متواضع موسیقی سنتی ایران هستند که همواره دغدغه هنر داشته و دارند و همچنان موضوعات و مسائل این حوزه را پیگیری می‌کنند.

سید محمد طباطبایی با اشاره به تبحر این هنرمند پیشکسوت در دو رشته نوازندگی و خوانندگی اظهار کرد: هنرمندان متعددی بوده‌اند که هم در ساز و هم در آواز دستی بر آتش داشته‌اند اما کمتر کسی را می‌توانیم پیدا کنیم که هم نوازنده چیره‌دستی باشد و هم خواننده متبحر و درجه یک. اما استاد شهیدی این چنین هستند و هم در نوازندگی ساز عود و هم در خوانندگی در سطح بالا بودند.

در پایان فاضل جمشیدی، خواننده موسیقی ایرانی قطعه‌ای را برای عبدالوهاب شهیدی و دیگران اجرا کرد.

کد خبر 445910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.