آمار ثبت نام در هنرستان‌ها افزایش یافت/ نحوه برگزاری کارگاه‌های عملی

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۲۳ هزار نفری آمار ثبت‌نام در هنرستان‌ها طبق آخرین گزارشات دریافتی از سامانه سناد خبر داد و گفت: آموزش حضوری در هنرستان‌ها بر اساس شیوه نامه ارسالی آموزش و پرورش در حال انجام است.

به گزارش ایمنا، مصطفی آذرکیش، درباره میزان ثبت‌نام و ورود دانش آموزان به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، اظهار کرد: هر ساله معمولاً آمار ثبت نامی سامانه سناد در اواسط آبان ماه تکمیل و اعلام می‌شود؛ قاعدتاً امسال سمانه سناد زودتر بسته می‌شود؛ اما هنوز آمارها تکمیل نشده است.

وی افزود: طبق آخرین گزارشات دریافتی تا روز گذشته، اطلاعات ۹۱.۵ درصد کلاس نهمی ها در سناد ثبت شده است که از این تعداد تا کنون ۲۳ هزار نفر افزایش ثبت نام نسبت به سال قبل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش داشته‌ایم.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برخی پیش بینی‌ها از کاهش نرخ ثبت نام در هنرستان‌ها حکایت می‌کرد گفت: این در حالی است که اقبال خانواده‌ها و فعالیت‌های فرهنگ ساز منجر به این افزایش ثبت نام شده و تا پایان ورود اطلاعات به سامانه سناد قطعاً این عدد بیشتر خواهد شد.

آذرکیش درباره روند برگزاری کارگاه‌های عملی هنرستانی‌ها در سال تحصیلی پیش رو نیز اظهار کرد: متناسب با شیوه نامه‌هایی که صادر شده، مدیران هنرستان‌ها برنامه ریزی را با اولویت سلامت بچه‌ها انجام می‌دهند و در کنار آن آموزش باکیفیت جاری است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش، افزود: از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم؛ هم از برنامه مدرسه تلویزیونی هم از شبکه شاد برای برگزاری کلاس‌ها استفاده می‌شود و هرجا امکان دسترسی کمتر است درسنامه ارسال می‌شود. آموزش حضوری بر اساس شیوه نامه ارسالی آموزش و پرورش در حال انجام است و برای آنها که علاقه مند به آموزش حضوری هستند ارائه می‌شود.

آذرکیش به ایسنا، گفت: شرایط و ماهیت اغلب هنرستان‌ها به گونه‌ای است که بچه‌ها می‌توانند با رعایت پروتکل‌ها و توجه جدی به موضوع سلامت در کارگاه‌ها حضور پیدا کنند و از امکانات موجود بهره مند شوند، از همه ظرفیت‌ها برای تکمیل فرایند آموزش همگام با دبیرستان‌ها استفاده می‌کنیم.

کد خبر 445848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.