شاخص کیفی هوای اصفهان افزایش یافت

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۴۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) گزارش می شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - دوم مهر - با میانگین ۸۸ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۴۱ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۲، خیابان استانداری روی عدد ۱۵۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۳۴، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۴۴، خیابان پروین روی عدد ۱۴۰ و خیابان رودکی روی عدد ۱۰۹ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۷۴، نجف آباد با میانگین ۷۶ و مبارکه با میانگین ۶۹ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 445846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.