هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز یکم ماه مهر با میانگین ساعتی ۱۱۰ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه شنبه - یکم مهر - با میانگین ۹۴ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۱۰ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۷، خیابان استانداری روی عدد ۱۰۵، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۶، خیابان دانشگاه روی عدد ۶۶، خیابان پروین روی عدد ۱۲۳ و خیابان رودکی روی عدد ۹۴ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۸۸، کاشان با میانگین ۹۲، نجف آباد با میانگین ۸۳ و مبارکه با میانگین ۷۵ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 445623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.