در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه چه گذشت؟

رئیس جمهور گفت: در برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برای تحقق بودجه سال جاری تلاش شده تا اقدامات واقع‌بینانه نسبت به وضعیت اقتصادی کشور انجام گیرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور عصر دوشنبه در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه، با استناد به سرفصل‌های مختلف بودجه کل کشور اظهار کرد: سرفصل‌های بودجه به گونه‌ای تدوین شده است که در کنار تأمین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید پروژه‌های اولویت دار در حوزه‌های زیربنایی نیز طبق برنامه زمان بندی شده اجرا شود.

در این جلسه همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همان طوری که بارها گفته شده ما صرفاً با تحریم‌های اقتصادی دشمن مواجه نیستیم بلکه درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم و شورای عالی هماهنگی اقتصادی به عنوان قرارگاه مقابله با این جنگ اقتصادی نقش آفرینی می‌کند.

قالیباف افزود: با هم افزایی تمامی بخش‌های درون نظام و با هماهنگی‌هایی که به وجود خواهد آمد، به طور قطع در مواجهه با این جنگ اقتصادی با استفاده از همه ظرفیت‌های نظام به پیروزی دست خواهیم یافت.

رئیس قوه قضائیه نیز در سخنانی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با اشاره به مباحث مطرح شده و همچنین نیازهای اقتصادی کشور، گفت: سایر قوای کشور در کنار دولت هستند و به قوه مجریه که در وسط میدان مقابله با مشکلات و جنگ اقتصادی دشمن ایستاده و مسئولیت اصلی را در این زمینه بر دوش دارد مساعدت خواهند کرد.

حجت الاسلام رئیسی افزود: آماده همکاری با دولت برای پشت سر گذاشتن و رفع موانع موجود و تحقق برنامه‌ها هستیم.

در این جلسه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی را از منابع و مصارف پیش‌بینی شده در بودجه سال جاری کشور و میزان تحقق پیش‌بینی‌های انجام گرفته و همچنین وضعیت اقتصادی کشور ارائه نمود و پس از بحث و بررسی‌های لازم، تصمیماتی برای تحقق منابع درآمدی بودجه با رعایت صرفه‌جویی های لازم اتخاذ شد.

کد خبر 445590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.