هوای اصفهان ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح آخرین روز از تابستان ۹۹ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه - سی و یکم شهریور - با میانگین ۱۰۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۲۶ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۷۲، خیابان استانداری روی عدد ۱۳۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۲۶، خیابان دانشگاه روی عدد ۷۳، خیابان پروین روی عدد ۱۶۷ و خیابان رودکی روی عدد ۸۵ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر و نجف آباد با میانگین ۷۳، کاشان با میانگین ۱۰۰ و مبارکه با میانگین ۷۷ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 445411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.