افتتاح فرهنگسرای بیرجند در دهه فجر

شهردار بیرجند گفت: ساخت فرهنگسرای بزرگ بیرجند در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایمنا، محمدعلی جاوید اظهار کرد: عملیات اجرایی این طرح با زیربنای ۱۵ هزار متر مربع و مساحت سه هزار متر مربع سال ۱۳۹۲ آغاز شد.

وی اضافه کرد: سالن همایش فرهنگسرای بیرجند جزو ۱۰ سالن برتر کشور است و با بهره‌برداری از این پروژه نیازمندی عمومی شهروندان در برگزاری مناسبت‌های مهم ملی، مذهبی، رفاهی و استانی رفع خواهد شد.

شهردار بیرجند گفت: در مجموع برای اجرای این پروژه فرهنگی عمرانی ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده که تاکنون ۳۳ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است و ۱۷ میلیارد تومان اعتبار دیگر برای تکمیل مجموعه نیاز داریم.

جاوید افزود: شهرداری تا قبل از سال ۹۷ مبلغ ۱.۲ میلیارد تومان، سال ۹۷ نیز ۱.۶ میلیارد تومان و سال گذشته ۱۳.۵ میلیارد تومان برای ساخت فرهنگسرا هزینه کرده است.

وی تصریح کرد: این طرح که از نیازهای اساسی مرکز استان بوده، از محل منابع داخلی شهرداری تأمین اعتبار شده است.

شهردار بیرجند گفت: سالن همایش و آمفی تئاتر با ظرفیت دو هزار صندلی، ساختمان اداری، آتلیه آموزش و سایت، رستوران و کافی‌نت، کتابخانه با دو سالن مطالعه، گالری و نگارخانه از امکانات در نظر گرفته شده برای فرهنگسرای بیرجند است.

کد خبر 445319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.