سیاست‌گذاری حوزه تجارت در سازمان توسعه تجارت متمرکز شود

مشاور رئیس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران گفت: ضرورت ایجاب می‌کند با توجه به اهمیت موضوع دوباره سیاست‌گذاری‌های حوزه تجارت خارجی کشور در سازمان توسعه تجارت ایران متمرکز شود.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط‌ عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ساجد نیک‌مهر، ضمن اشاره به اینکه کشوری در دنیا وجود ندارد که بدون توسعه صادرات، توسعه پیدا کرده باشد، اظهار کرد: صادرات بخش مهمی از اقتصاد هر کشور را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: اهمیت و ضرورت صادرات غیر نفتی و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی کشورها همواره به عنوان یکی از موضوعات مهم مطرح بوده است.

مشاور رئیس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران گفت: در حال حاضر اتفاقی که در کشور رخ داده و بخش خصوصی را دچار مشکل کرده تمرکز سیاست گذاری در حوزه تجارت خارجی است که کمی از محوریت سازمان توسعه تجارت ایران با سیاست‌های اخیر خارج شده است.

وی افزود: ضرورت ایجاب می‌کند بر اساس آئین نامه‌هایی که دولت تنظیم کرده دوباره سیاست گذاری‌های حوزه تجارت خارجی چه صادرات و چه واردات در سازمان توسعه تجارت ایران متمرکز شود.

نیک مهر گفت: مسائل زیادی که طی پنج ماهه اخیر پیش آمده به خصوص توقف، تمدید و صدور کارت‌های بازرگانی ذهن حوزه تجارت و صادرات کشور را بهم ریخته در عین حال بسته جدید تشویقی که برای سال جاری اعلام شده یک بسته ریالی است که عدد آن نسبت به عدد سال گذشته افزایش داشته اما با توجه به افزایش نرخ تورم خیلی رقم پایینی است و نمی‌تواند به توسعه صادرات کشور کمک کند.

وی ادامه داد: همان طوری که سازمان توسعه تجارت ایران تا به امروز برای توسعه صادرات در کنار صادرکنندگان و فعالان این حوزه بوده انتظار می‌رود همچنان حامی صادرکنندگان باشد تا صادرات کشور توسعه و رونق دو چندان پیدا کند.

کد خبر 445310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.