سرانه فضای سبز کرج بالاتر از استانداردها

رییس سازمان سیما و منظر شهرداری کرج گفت: با تلاش مدیریت شهری شاهد افزایش سرانه فضای سبز کلانشهر کرج در چند سال گذشته بوده‌ایم و اکنون ۱۵.۵ مترمربع و بالاتر از حد استاندارد است.

به گزارش ایمنا، پیمان بضاعتی پور افزایش سرانه فضای سبز را از اصلی‌ترین اقدامات این سازمان در سال گذشته دانست و گفت: ماده ۲۲ قانون هوای پاک مصوبه سال ۹۵ شهرداری‌های شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت را با همکاری وزارت نیرو و اداره منابع طبیعی، ظرف مدت ۱۰ سال مکلف به افزایش سرانه فضای سبز به حداقل ۱۵ متر مربع کرده است.

وی با بیان اینکه تلاش شده هر سال یک متر به سرانه فضای سبز شهری اضافه شود، افزود: با تلاش مجموعه مدیریت شهری در چند سال گذشته این مهم تحقق یافته و سرانه فضای سبز اکنون ۱۵.۵ مترمربع و بالاتر از استاندارد است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با تاکید بر اینکه توجه جدی به افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار سیاست اصلی این سازمان است، اضافه کرد: در تلاشیم با تملک باغ‌های خصوصی و ایجاد فضای سبز در حاشیه بزرگراه‌ها در مناطق دو و پنج که از درصد پایین‌تر فضای سبز برخوردار است این کمبود را جبران کنیم.

وی با اشاره به احداث پارک ۱۰ هکتاری شهید ایرانی اضافه کرد: این پارک در مجاورت اتوبان و مجهز به مجتمع‌های خدماتی و زمین بازی و ورزشی مناسب است.

بضاعتی پور تاکید کرد: توزیع عادلانه فضای سبز در محلات یک ضرورت است و همه شهروندان حق برخورداری از فضاهای سبز استاندارد و مناسب شهری را دارند.

وی با اشاره به تغییر پوشش فصلی فضای سبز شهری همزمان با فصل پاییز اظهار کرد: عملیات کاشت بیش از ۵۰۰ هزار گلدان گل داوودی در سطح شهر از یک ماه پیش آغاز شده و علاوه بر آن تقاطع‌های غیر سطح شهر نیز با انواع گلدان‌های فصلی تزئین می‌شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرایی شدن نصب گلدان در مقابل در منازل شهروندان در کوچه‌های محله بیلقان خبر داد و افزود: این اقدام که با همکاری و مشارکت سپاه امام حسن مجتبی (ع) و پایگاه بسیج محله به مرحله اجرا در آمده است، نقش بسزایی در فرهنگ محیط زیستی شهروندان خواهد داشت و استفاده از طرح‌های زیبا سازی و فضای سبزی تواند در چهره شهر و محله تغییرات مثبتی ایجاد کند.

کد خبر 445263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.