آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان فارس در ۲۹ شهریور

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۲۹ شهریور ماه را تشریح کرد.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _شنبه ۲۹ شهریورماه_ اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان فارس، ۲۷۵ هزار و ۸۶۰ نفر از مردم استان فارس تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۴۹ هزار و ۳۷۸ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، چهار تن در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با احتساب این آمار مجموع جانباختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان را از ابتدا به ۹۲۵ تن رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبود یافتگان کرونا در استان فارس تصریح کرد: تا کنون ۴۵ هزار و ۸۴۷ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص یافته و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند که معادل ۹۳ درصد افراد مبتلا هستند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی ۶۹۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های سطح استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۷۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی در خصوص آمار کلی کرونا در استان فارس به تفکیک شهرستان‌های این استان گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون شیراز با ۲۲ هزار و ۶۸۰ مورد ابتلا بیشترین تعداد را در استان داشته و شهرستان‌های کازرون دو هزار و ۱۰۸ مورد، مرودشت هزار و ۵۱۸ مورد، داراب هزار و ۱۱ مورد، کوار ۸۷۳ مورد، لامرد ۸۰۴ مورد، قیروکارزین ۷۵۲ مورد، زرین دشت ۷۴۱ مورد، آباده ۷۰۷ مورد، فیروزآباد ۶۳۵ مورد، ممسنی ۶۳۰ مورد، مُهر ۴۷۱ مورد، فراشبند ۴۴۹ مورد، زرقان و سپیدان هر کدام ۴۴۴ مورد، استهبان ۴۲۵ مورد، کوه چنار ۴۱۴ مورد، اقلید ۳۷۷ مورد، پاسارگاد ۳۲۷ مورد، خرم بید ۳۰۸ مورد، نی ریز ۲۵۹ مورد، رستم ۱۸۷ مورد، ارسنجان ۱۷۲ مورد، سروستان ۱۷۰ مورد، بیضا ۱۵۴ مورد، خرامه ۱۵۰ مورد، بوانات ۱۴۰ مورد، بختگان ۷۰ مورد و سرچهان ۶۳ مورد ابتلای کرونا  در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون شیوع بیماری کووید ۱۹ و اعلام وضعیت قرمز استان‌های همجوار، امکان افزایش ابتلای این بیماری در سطح استان فارس وجود دارد که از مردم استان می‌خواهیم تا رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند، فاصله فیزیکی را رعایت کرده و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

کد خبر 445117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.