تصویب نظامنامه آمادگی و رزمایش‌ها در دستگاه‌های اجرایی

در چهل و پنجمین جلسه شورای عالی پدافند غیرعامل با حضور رییس ستادکل نیروهای مسلح، نظامنامه آمادگی و رزمایش‌ها در دستگاه‌های اجرایی کشور تصویب شد.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، چهل و پنجمین جلسه شورای عالی (کمیته دائمی) پدافند غیرعامل به ریاست سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و اعضای این کمیته، در محل ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد. بررسی و تصویب نظام عملیاتی آمادگی و رزمایش‌ها در دستگاه‌های اجرایی، مهمترین دستور کار این جلسه بود.

در ابتدای این نشست، از سوی سید باقر مرتضوی رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت نفت، گزارشی از اقدامات پدافند غیرعاملی انجام شده در وزارت نفت و شرکت‌های تابعه آن ارائه شد.

نماینده وزارت نفت در گزارش خود ضمن تاکید بر اعمال ملاحظات پدافند غیرعامل در طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت به تشریح اقدامات مؤثر این وزارتخانه در مقابله با بحران کرونا در حوزه زیرساخت‌های نفتی و حفظ تداوم کارکردهای ضروری وزارت نفت با وجود تداوم شیوع ویروس کرونا پرداخت.

سرلشکر باقری هم ضمن قدردانی از اقدامات وزارت نفت برای ارتقای تاب‌آوری در زیرساخت‌های نفت و گاز کشور، به بیان نکاتی پیرامون انتظارات و لزوم اتخاذ تدابیر پدافندی و امنیتی در این حوزه پرداخت.

در ادامه جلسه نظام عملیاتی رزمایش‌ها و ایجاد، ارتقا و حفظ آمادگی‌ها در بخش غیرنظامی کشور در برابر تهدیدات و حوادث، پس از بحث و بررسی و بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات حاضران، به تصویب شورای عالی پدافند غیرعامل رسید.

نظامنامه عملیاتی آمادگی و رزمایش‌ها در بخش غیرنظامی کشور پس از ابلاغ از سوی رئیس کمیته دائمی پدافند غیرعامل، برای همه دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی مشمول این نظامنامه لازم الاجراست.

کد خبر 445102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.