وزارت خارجه چین: آمریکا قبل از سرزنش دیگران اشتباه خود را مورد بررسی قرار دهد

سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به ادعای مقام وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد ایالات متحده باید قبل از سرزنش دیگران اشتباه خود را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش ایمنا، وانگ ون بین سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: ایالات متحده باید قبل از سرزنش دیگران، اشتباه خود را مورد بررسی قرار دهد: چرا ایالات متحده از سازمان بهداشت جهانی خارج شد؟ چرا ایالات متحده از "توافق پاریس" و برجام خارج شد؟ چرا ایالات متحده تهدید می‌کند که از حکم سازمان تجارت جهانی پیروی نمی‌کند؟ چرا ایالات متحده به قطع نامه مجمع عمومی سازمان ملل در مورد اپیدمی کرونا ویروس جدید به تنهایی رأی مخالف داد؟

دیوید آر استیلول دستیار وزیر خارجه ایالات متحده دیروز پنجشنبه در جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا چین را متهم و ادعا کرد که چین تهدیدی برای نظم بین‌المللی مبتنی بر قوانین است.

وانگ ون بین در پاسخ به سوالات مرتبط با ادعای مقام وزارت خارجه آمریکا گفت: کدام کشور توافق نامه‌ها را نقض و گروه‌ها را ترک می‌کند، کدام کشور اخلالگر قوانین بین‌المللی است و کدام کشور نظم بین‌المللی را تهدید می‌کند، جامعه بین‌المللی دیدگاه روشنی در این باره دارد.

کد خبر 444911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.